Wycieczki na Ukrainę

Zachód słońca we Lwowie

Kraj naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainę charakteryzuje zarówno piękny krajobraz jak i ogrom historycznych zabytków. To piękne państwo znajdujące się w centrum Europy Wschodniej oferuje dostęp do górskich szczytów – Karpat i Gór Krymskich jak i morskiego wybrzeża. Od południa Ukraina graniczy bowiem z Morzem Czarnym i Morzem Azowskim. Dodatkowo kraj odznacza się też pięknymi miastami. Lwów, Kijów, Odessa to tylko przykłady miejscowości wartych odwiedzenia. Dzika przyroda, historycznie ciekawe atrakcje, a także niskie ceny sprawiają iż ojczyzna naszych wschodnich sąsiadów stanowi wspaniałe miejsce na podróże – zarówno jeśli mamy ochotę na weekendową wycieczkę jak i dwutygodniową wyprawę.

Wycieczka na Ukrainę samolotem
Na Ukrainę polecieć można samolotem

Najciekawsze destynacje podróży

Wybierając się na Ukrainę warto zwrócić uwagę między innymi na:

  • Kijów – stolica, a tym samym największe miasto Ukrainy – zarówno pod względem wielkości jak i liczby mieszkańców. Charakteryzuje się wysoko rozwiniętym przemysłem, między innymi maszynowym, lotniczym czy optycznym. Jednakże warto wspomnieć, że stanowi też główny ośrodek kulturalno-naukowy. Sobór Mądrości Bożej, Złota Brama, Pałac Kijowski to jedne z wielu atrakcji czekających na turystów Kijowa. Dlatego też planowanie wycieczki na Ukrainę możemy rozpocząć właśnie od tej miejscowości. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony!
  • Lwów – piękne wielokulturowe miasto, z polskimi korzeniami. Obecnie nowoczesny, dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy oraz turystyczny Ukrainy. Niesamowity rynek, opera lwowska, ratusz, lwowskie nekropolie czy też tętniące życiem puby. Wszystko to zachęca do odwiedzenia tej przepięknej miejscowości.
  • Odessa – położona nad Morzem Czarnym miejscowość została w 2009 roku wpisana na ukraińską listę informacyjną UNESCO. Ze względu na dostęp do morza miasto stanowi ważny port przeładunkowy dla kraju. Poza tym odznacza się też dużym odsetkiem uzdrowisk. Zwiedzający miasto wycieczkowicze z pewnością powinni zwrócić uwagę na Filharmonię Miejską, Odeskie katakumby, Pałac Woroncowców czy też Teatr Opery i Baletu.
  • Truskawiec – ta niepozorna miejscowość to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk, nie tylko na Ukrainie, ale także na świecie. Znajdujące się tam pokłady źródeł mineralnych są znane ze swoich leczniczych właściwości.

Powyżej wymienione zostały tylko trzy miejscowości tego pięknego kraju, jednak oferuje on dużo więcej! Wycieczki na Ukrainę z kresy.com to wspaniała okazja na poznanie historii naszych wschodnich sąsiadów, podziwianie pięknej, dzikiej przyrody, a także chwila na relaks. Dlatego też warto rozważyć wyruszenie w podróż i zwiedzenie choćby części atrakcji, które oferuje to państwo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.