Jak zorganizować wyjazd do USA?

most golden gate

Jeszcze nie tak dawno temu, wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, chociaż był marzeniem wielu Polaków, wiązał się nie tylko ze sporymi kosztami samego przelotu przez Ocean Atlantycki, ale również wymagał załatwienia rozlicznych formalności. Uzyskanie wizy do USA, nawet dla celów czysto turystycznych, było jeszcze w 2019 roku bardzo skomplikowane z uwagi na duży odsetek negatywnie rozpatrywanych wniosków Polaków o wizę do USA.

Rok 2020 najlepszy na podróże do USA

Obecny, 2020 rok jest jednak przełomowy dla wszystkich tych, którzy chcieliby w USA zwiedzać piękne miasta, przemierzać bezdroża, prowadzić biznes lub po prostu zobaczyć na własne oczy Nowy Jork czy Waszyngton, ponieważ podróże do USA jeszcze nigdy nie były równie proste w zaplanowaniu i zorganizowaniu. Dzięki zniesieniu obostrzeń w zakresie przyznawania wiz podróżnych do USA dla obywateli Polski – zorganizowanie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych jest nieporównywalnie łatwiejsze i prostsze niż do tej pory, dlatego wszystkich zachęcam do przekonania się na własne oczy, co takiego wspaniałego ma do zaoferowania przeciętnemu turyście ten wyjątkowy i ogromny kraj na kontynencie północnoamerykańskim.

Kwestie formalne i finansowe

Każdy wyjazd, bez względu na kierunek, w dużej mierze ogranicza się do zorganizowania części finansowej oraz formalnej. Podróże do USA bywają nadal kosztowne, ponieważ sam przelot przez Ocean z Europy do USA musi kosztować – nawet tanimi liniami lotniczymi. Zachęcam więc, aby przede wszystkim planować taką podróż z wyprzedzeniem i poszukiwać u przewoźników lotniczych terminów za kilka lub kilkanaście tygodni – w takich terminach powinno być najłatwiej o zarezerwowanie wyjątkowo taniego biletu. Szczegółowe porady, jak wyszukiwać tanie połączenia lotnicze znaleźć można na takich stronach jak chociażby https://www.travelarchitects.pl.

Druga kwestia, czyli typowo formalna – to uzyskanie pozwolenia na podróże do USA oraz swobodne przemieszczanie się pomiędzy Stanami. Od 2020 roku przeciętny polski obywatel nie powinien mieć problemów z załatwieniem spraw formalnych, albowiem obecnie nie jest już potrzebna wiza, a jak podają architekci podróży z Travelarchitects.pl – wystarczy w tym celu specjalny dokument uprawniający do wejścia na pokład samolotu lecącego do USA oraz do jego opuszczenia już na terenie amerykańskiego lotniska. Za uzyskanie takiego dokumentu zezwalającego na podróże do USA obywatel polski uiszcza jednorazowo opłatę w wysokości 14 dolarów amerykańskich – do konsulatu USA. To właśnie Konsul USA ustala prawo obywatela polski do otrzymania takiego pozwolenia i w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku można się cieszyć kompletem dokumentów pozwalających na przelot zarezerwowanym wcześniej biletem lotniczym.