Masaż dobry na wszystko

hotel

Polinezyjski, indyjski, gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi i przepyszną gorącą czekoladą. To tylko nieliczne rodzaje masaży, jakie oferują nam gabinety kosmetyczne. Każdy z nich ma nas głęboko odprężyć, rozluźnić, wprowadzić w wyjątkowy nastrój.

W gabinecie kosmetycznym lub w Instytucie SPA&Wellness z reguły spotkamy dwa rodzaje masaży: relaksacyjne oraz specjalistyczne. Do tych pierwszych należą:

  • Masaż polinezyjski
  • Masaż gorącymi i zimnymi kamieniami wulkanicznymi
  • Masaż czekoladowy
  • Masaż stemplami ziołowymi
  • Masaż ZEN na 4 ręce

Masaże specjalistyczne to m.in.:

  • Masaż bańką chińską
  • Masaż bulami wodnymi
  • Liftingujący masaż twarzy
  • Masaż twarz Qi gong – masaż chińskimi „kuleczkami zdrowia”

Bez względu na to jaki to rodzaj masażu z pewnością każdy z nich przyniesie nam ukojenie i rozwiąże bolący nas problem. Masaże na ciało nie tylko więc odprężają, ale również wyszczuplają, nawilżają i odmładzają. Oczywiście wybrany efekt zależy nie tylko od metody masaży, ale również od kosmetyków, dodatków użytych do danego zabiegu. Bo masaż to taki zabieg dobry na wszystko. Zestresowanym osobom powinni go przepisywać na receptę.  My szczególnie upodobaliśmy sobie dwa rodzaje masaży, przed Wami krótkie bio na ich temat.

Masaż polinezyjski

Jest to masaż całego ciała, wykonuje się go mięśniami przedramienia. Towarzyszą mu delikatne relaksacyjne melodie. Masaż polinezyjski Lomi Lomi Nui, bo tak brzmi jego pełna nazwa, wykorzystuje techniki stretchingu oraz akupresury. Płynne, rytmiczne ruchy o zmiennym natężeniu powodują pełne rozluźnienie i odprężenie ciała. Masaż polinezyjski nie tylko skutecznie likwiduje zmęczenie, ale również reguluje przemianę materii, odmładza, poprawia koloryt skóry i modeluje sylwetkę. O jego walorach kosmetycznych możemy, pisać długo z pewnością będzie chciała z niego skorzystać każda kobieta. Ten rodzaj masażu możecie znaleźć w ofercie Instytutu SPA&Wellness Hotelu Magellan, szczegóły znajdziecie na stronie www.hotelmagellan.pl.

 50 minut takiego masażu kosztuje ok. 160 zł.

Masaż czekoladowy

To chyba najbardziej przyjemny rodzaj masażu. Głęboko relaksujący, wykonywany prawdziwą czekoladą.  Nie ma się co dziwić, że to właśnie masaż czekoladowy znajduje wysokie miejsce na liście ulubionych masaży Polek. Masaż czekoladowy opiera się na klasycznych technikach masaży z dodatkiem białej lub ciemnej czekolady. Taka uczta dla zmysłów nie tylko łagodzi stres i odpręża, ale również korzystnie wpływa na naszą skórę. Czekolada odżywia skórę, poprawia jej elastyczność, zmniejsza widoczność cellulitu.  Godzina masażu czekoladą kosztuje ok. 150 zł.

Na trudy w pracy, na stres, na wszystko. Masaż nie tylko łagodzi stres, ale również odpręża i poprawia wygląd naszej skóry. Ten nieinwazyjny zabieg to czysta przyjemność dla ciała i ducha, warto więc z niego korzystać. Jeśli nie masz w okolicy gabinetów masażu, pomyśl o pobycie  w hotelu spa. Weekendowy pakiet z plejadą zabiegów w Instytucie SPA&Wellness to zasłużony prezent dla każdej z nas.