Usługa self storage w Warszawie – wynajem magazynów samoobsługowych w praktyce

magazyn

Self storage jest usługą polegającą na najmie magazynów samoobsługowych znajdujących się w specjalnie do tego przystosowanych obiektach. Największym pod tym względem rynkiem w Polsce jest Warszawa, gdzie wynajem takich powierzchni wzbudza ogromne zainteresowanie.

Na krótki czy długi termin – co się bardziej opłaca?

W Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 14 dni. Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba koniecznie brać poprawkę na tego typu limity. Umowy zawierane są zazwyczaj na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia w dowolnym momencie przez każdą ze stron. okres wypowiedzenia zazwyczaj wynosi dwa tygodnie, niemniej trzeba to sprawdzić w regulaminie konkretnego usługodawcy. Przy dłuższym okresie najmu na ogół w rachubę wchodzi uzyskanie rabatu, dlatego też wynajem długoterminowy jest bardziej opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Jaka wielkość magazynu jest najlepsza?

Metraż to kolejna ważna przesłanka, jaką trzeba mieć na uwadze, planując wynająć magazyn. Warszawa daje pod tym względem szeroki wybór. Najmniejsze magazyny mają powierzchnię 1 m kw., a w przypadku największych przechowalni jest kilkanaście czy nawet ponad 20 metrów kwadratowych. Pod katem metrażu magazyn trzeba dopasować do konkretnych potrzeb – wszystko zależy od tego, co dokładnie będzie w nim przechowywane. Klientom prywatnym zwykle wystarczają małe boksy, firmy natomiast są zainteresowane większymi powierzchniami.

Czy umowę najmu można zawrzeć na odległość?

Sprawy związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego w Warszawie najlepiej załatwić osobiście, niemniej z różnych względów nie zawsze jest to możliwe. Większość usługodawców umożliwia dopełnienie formalności za pośrednictwem e-mail, co dla wielu klientów jest ogromnym udogodnieniem.

Czego nie wolno przechowywać w magazynach?

W magazynach samoobsługowych nie wolno przechowywać m.in. szybko psujących się produktów, produktów łatwopalnych i stwarzających zagrożenie dla otoczenia, żywych organizmów etc. Należy przeczytać stosowne zapisy w regulaminie.