Kraków nieco luźniej…

Kraków

Wycieczka szkolna: Wawel wraz z katedrą, Stare Miasto, obiad, jedno z muzeów i nocleg w Krakowie. Kolejny dzień ma być podobny? Każdy wyjazd potrzebuje nieco zróżnicowania, dlatego poniżej zamieszczamy „niemuzealne” propozycje.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jest to dobry przerywnik podczas zwiedzania Starego Miasta. Niecałe 20 minut piechotą od Sukiennic jest  miejsce, gdzie możemy odetchnąć. To dobra propozycja szczególnie dla wycieczek szkolnych. Ogród Botaniczny oferuje w stosunkowo niskich cenach możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Sami możemy wybrać tematykę spotkania – jeśli jesteśmy nauczycielami biologii, to pod aktualnie omawiane zagadnienia. W placówce mieści się także Pasieka Uniwersytecka (odbywają się związane z nią spotkania edukacyjne z dziećmi).

Park Wodny Kraków

Trochę dzikiej rozrywki nikomu nie zaszkodzi. Dla wielu osób będzie to punkt programu, gdzie po prostu będzie można się wyszaleć… lub zrelaksować w saunie. Szczególnie w upalne lub przeciwnie: szare i zimne dni przypadnie to do gustu wszystkim uczestnikom wyjazdu. Dla każdego coś mokrego.

Krakowskie Zoo

W Krakowie znajduje się także ogród zoologiczny. Na jego terenie hodowanych jest ponad 1400 zwierząt należących do ok. 270 gatunków. Podczas zwiedzania spotkamy takie okazy jak: żyrafy Rotschilda, hipopotamy karłowate, tygrysy amurskie, wilki grzywiaste, słonie indyjskie i inne.

Zoo jest usytuowane w klimatycznej okolicy. Las Wolski, który mieści placówkę, to piękny park leśny z licznymi, wytyczonymi ścieżkami. Znajdziemy tam także Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz erem ojców Kamedułów.

Muzeum pinballa

Wiemy, że nie miało być żadnego muzeum. Przepraszamy, ale nie mogliśmy się powstrzymać. Muzeum pinballa nie jest jednak zwykłym miejscem. Po pierwsze godziny otwarcia – 14:00 do 21:00/22:00. Po drugie – tu się nie ogląda (lub: nie tylko ogląda), tu się po prostu gra. Możliwość spędzenia czasu przy automatach wliczona jest w cenę biletu. Są także (niewiele droższe) bilety całodniowe.

Hostel w Krakowie

Najlepszy nocleg dla grup zorganizowanych w Krakowie? To na pewno hostel. Dlaczego? Łączy on w sobie kilka cech ważnych przy podróży jako np. klasa szkolna lub grupka znajomych. Co się do nich zalicza? Odpowiedzi damy na przykładzie Draggo – hostelu w Krakowie.

Dobry nocleg dla grup zorganizowanych (ale także zarazem osób indywidualnych) posiada:

  • schludne, zadbane i wyglądające wnętrza z wygodnymi łóżkami, szafki dla każdego;
  • możliwość ładowania telefonów i urządzeń elektronicznych dla każdego;
  • dostęp do WiFi (a także Smart TV);
  • indywidualne łazienki – każdy pokój posiada swoją;
  • dobrą lokalizację. Draggo mieści się na Starym Mieście przy ulicy Gołębiej. To 2 minuty od rynku;
  • łatwy dostęp do komunikacji publicznej – zarówno dworca autobusowego wraz z koleją (2 km), jak i przystanków tramwajowych i autobusowych.

Hostel pomaga także przy rezerwacjach dla grup zorganizowanych (wystarczy 10 osób). Każda wycieczka dostaje koordynatora. Zarezerwuje on wcześniej wejścia do muzeów, atrakcji; zorganizuje posiłki oraz transport.