Ubezpieczenie na wakacje – jak wybrać?

ubezpieczenie na wakacje

Kiedy zbliża się okres naszego urlopu jedną spośród podstawowych prac, jakimi się zajmujemy, jest rezerwacja pobytu w danym ośrodku wypoczynkowym lub opracowanie indywidualnej wyprawy. Następny etap to uzupełnienie właściwego sprzętu, ustalenie typu przewozu oraz tymże podobnych. W tymże natłoku spraw niestety niezwykle niejednokrotnie zapominamy o ważnej dla własnego bezpieczeństwa rzeczy, jaką jest właściwie dopasowane ubezpieczenie na wakacje. Mnóstwo stowarzyszeń ubezpieczeniowych proponuje ubezpieczenia turystyczne dostosowane do własnych potrzeb, więc mamy z czego wybierać.

Jakie dodatki należałoby uwzględnić w najtańszym ubezpieczeniu podróżnym?

Powszechne dodatki do taniego ubezpieczenia podróżnego to choćby OC, na jakie decydują się sportowcy i rodziny jadące z dziećmi. Ochrona odpowiedzialności cywilnej w życiu osobistym powoduje, iż gdy Ty bądź Twój bliski niechcący zrobicie komuś krzywdę bądź zepsujecie jego mienie, zapłatą zadośćuczynienia zajmie się ubezpieczyciel. Odmienne chętnie wybierane poszerzenie do taniego ubezpieczenia turystycznego to ochrona bagażu, sprzętu elektronicznego i sprzętu sportowego.

Kiedy jedziesz na własną rękę (model MEGA)

Jakie ubezpieczenie na wyjazd zakupić, kiedy zamierzasz prawdziwą wyprawę np. na drugi koniec świata? Z pewnością musi to być polisa, jaka spłaci duże nakłady potencjalnej straty na zdrowiu, leczenia, OC, NNW oraz najlepiej, aby zawierała specjalne usługi Assistance. Owe warunki z pewnością spełnia ubezpieczenie turystyczne w modelu MEGA. To propozycja przeważnie wybierana poprzez turystów, gdyż gwarantuje pełnię bezpieczeństwa, w razie konieczności płacąc duże sumy strat.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Gdy planujemy odpoczynek w Europie, wówczas doskonale mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, jaka pozwoli korzystać nam z bezpłatnej opieki lekarskiej w krajach Unii Europejskiej i krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie zawsze jednakże okazuje się ona odpowiednia. – Karta EKUZ gwarantuje nam opiekę zdrowotną w Unii Europejskiej, na regułach, jakie działają w konkretnych krajach.

Wygoda dla zabieganych

Jak dobrać dla siebie najodpowiedniejszą oraz najtańszą polisę turystyczną? Dużym udogodnieniem mogą się wykazać porównywarki ubezpieczeń. Starczy przeznaczyć tylko parę minut, określić kontynent oraz państwa, jakie chcemy odwiedzić. Potem spośród paru oferowanych możliwości wyznaczamy cel wyjazdu, aby oddzielić zamiary plażowania oraz zwiedzania od planów uprawiania sportów ekstremalnych, co – rzecz jasna – wiąże się z większym zagrożeniem ubezpieczeniowym.