Ferie zimowe w Zakopanem – atrakcje dla najmłodszych

Zakopane

Zakopane to miasto pełne atrakcji dla całej rodziny. To zarówno idealna miejscowość na wyjazd na narty, jak i miejsce dla miłośników zwiedzania, dlatego warto spędzić tu ferie zimowe! Co zatem robić w Zakopanem? Jakie atrakcje zainteresują najmłodszych? Sprawdź!

Niezależnie od tego, czy w ferie zimowe planujesz jeździć na nartach, czy przemieszczać się na własnych nogach, pamiętaj, że Zakopane to nie tylko śnieżne szaleństwo i piękne krajobrazy. Sprawdź więc noclegi w górach i ciesz się atrakcjami zimowej stolicy Polski!

Wyjazd na narty do Zakopanego i zwiedzanie – co zobaczyć?

Wybraliśmy 5 najbardziej interesujących (według nas) zakopiańskich atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko rodzicom, lecz także młodszym turystom.

  • Muzeum Oscypka

To nietypowe muzeum nie jest wypełnione gablotami i eksponatami, których nie można dotknąć. Wręcz przeciwnie – każdy odwiedzający ma szansę samodzielnie przygotować bryndzę czy oscypek. W muzeum można ponadto dowiedzieć się, jak tradycyjnie wyrabia się góralskie sery, a także skąd w Tatrach wzięli się górale.

  • Góralski Ślizg

Ogromna zjeżdżalnia z ośmioma torami gwarantuje niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Ma długość około 50 metrów, a wysokością dorównuje pięciopiętrowemu blokowi. Zjazd odbywa się na specjalnych matach, z których jednocześnie mogą korzystać dwie osoby.

  • Myszogród

To instalacja artystyczna, w której zamieszkuje około 1000 myszek. Zwierzaki biegają po różnych sceneriach – od zimowego miasta ze stokiem narciarskim po statek kosmiczny. Mysia norka ma powierzchnię około 200 mi mieści się w piwnicy jednej z kamienic na Krupówkach.

  • Snowlandia

Ogromny śnieżny labirynt, tor saneczkowy o długości 200 m i igloo z rzeźbami – wszystkie te atrakcje można znaleźć w niezwykłym zimowym parku rozrywki Snowlandia. Obiekt znajduje się pod skocznią narciarską ,,Wielka Krokiew”, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

  • Kolejka na Gubałówkę

Kolej linowo-terenowa, która prowadzi z Zakopanego na Gubałówkę, jest uważana za jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Z Gubałówki rozpościera się bowiem malownicza panorama Tatr, a przy dobrej widoczności można zobaczyć też Pieniny i Beskid Sądecki. Dużo radości sprawia również sam wjazd, trwający około 4 minut. Na górze działa ośrodek narciarski z 2 trasami odpowiednimi dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

Apartamenty w Zakopanem – gdzie najwygodniej?

Podróżowanie z dziećmi jest nieco bardziej wymagające niż wyjazd we dwoje. Wyzwania zaczynają się już na etapie szukania noclegu w górach. Co wybrać – hotel z licznymi wygodami czy przytulny pensjonat? Dobrym rozwiązaniem może okazać się… apartament. Zapewni najwyższy stopień intymności i swobody – za ścianą nie będzie głośnych imprezowiczów ani marudnych sąsiadów, którym przeszkadza płacz dziecka. Nie bez znaczenia pozostaje również stały dostęp do prywatnej kuchni (w której można przygotować posiłki dla najmłodszych) i łazienki.

Apartamenty Zakopane są zlokalizowane w różnych częściach miasta – zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Dzięki temu z łatwością znajdziesz dogodny nocleg dla swojej rodziny.