Kudowa – czy warto się wybrać na weekend?

kudowa zdrój

Zastanawiacie się gdzie udać się na weekendowy odpoczynek? Jakie miejsca są warte uwagi i zobaczenia. W poniższym poradniku przyjrzymy się co do zaoferowania turystom ma miejscowość Kudowa.

Kudowa-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym położonym w województwie dolnośląskim. To bardzo ciekawe miejsce, które warto wybrać w przypadku weekendowej wycieczki z rodziną lub we dwoje. Co można zwiedzić w tym mieście? Jakie atrakcje tu na nas czekają?

Atrakcyjna okolica – Góry Stołowe

Kudowa Zdrój to piękny rejon, który cieszy niezapomnianym krajobrazem i wieloma okolicznymi atrakcjami. Weekendowy wyjazd to bardzo ciekawe rozwiązanie w tym przypadku, gdyż pozwoli nam poznać zakątki Polski, które na długo zostaną w naszej pamięci. Z pewnością w tym miejscu nie tylko odpoczniemy, ale także aktywnie spędzimy czas, zwiedzając okoliczne zabytki.

Jednymi z najpopularniejszych atrakcji w tym regionie Polski są: Kaplica Czaszek, Szlak Ginących Zawodów, czy też Szopka Ruchoma. Szlaki turystyczne zachęcają do długich wędrówek, które dodadzą energii na cały dzień.

Szlaki turystycznie w Kudowie

Kudowa Zdrój jest położona blisko granicy z Czechami i jest znana głównie jako uzdrowiskowe miasto. Turyści chętnie sięgają po wody lecznicze z tego obszaru, które mają swoje źródło w pięknym Parku Zdrojowym. Hotele także wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości, posiadając efektowne strefy spa i centra odnowy biologicznej, czy też siłownie i centra fitness, które pozwolą zadbać o kondycję.

W tym miejscu chętnie korzysta się z pieszych wędrówek, mając do wyboru kilka tras turystycznych. Co ciekawe, w Kudowie każdego roku w sierpniu odbywa się Festiwal Moniuszki, co także jest świetną i niezapomnianą atrakcją dla przyjezdnych.

Aktywne zwiedzanie

Dla żądnych przygód przygotowano parki linowe i aqua parki, które dostarczą masę wrażeń rodzinom z dziećmi. Jeśli chodzi o zabytki nie zapominajmy o zobaczeniu Pomnika Trzech Kultur, Ratusza czy efektownej Dzwonnicy. W okolicy znajdziemy także Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, pozwalający podziwiać piękno środowiska naturalnego. Fani wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie, a zorganizowanie takiej wycieczki weekendowej stanie się czystą przyjemnością.

Kudowa Zdrój jest dolnośląskim miastem, które każdego roku odwiedzają tłumy turystów pragnących zaznać wypoczynku i zwiedzić historyczne miejsca. Poznanie tej okolicy sprawi, że w przyszłości zapragniemy tu wrócić, a szereg atrakcji umili nam czas.