Pomysły na tanie wakacje w Polsce w 2020 roku

szlaki górskie kolory

Obecna sytuacja epidemiczna zmusiła wielu ludzi do zmian swoich urlopowych planów. Zalecane jest pozostanie w kraju oraz unikanie przeludnionych miejsc. Trzeba również uważać na finanse, gdyż w dobie koronawirusa lepiej nie wydawać zbyt dużo. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wyjazd na wakacje staje się problematyczny.

W Polsce można spędzić wczasy w naprawdę ciekawy i ekscytujący sposób. Przy dobrej organizacji i odpowiednim przemyśleniu, nie trzeba również wiele wydawać. Poniżej przedstawiamy propozycje na tanie i ciekawe wakacje w Polsce.

Wyjazd w polskie góry

Świetnym pomysłem na spędzenie wakacji w Polsce jest wyjazd w polskie góry. Jest to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, dla grupy znajomych oraz dla par.

Najwyższe polskie góry to Tatry, ale dla osób, które nie mają doświadczenia w górskich wycieczkach, polecamy wycieczkę w niższe pasma górskie. Góry Świętokrzyskie, Karpaty, Sudety są niższe od Tatr i oferują równie malownicze szlaki górskie. Kolory szlaków wskażą każdemu podróżnikowi drogę i są one co sezon odświeżane. Nie trzeba się więc martwić, że zgubimy się na szlaku.

Najlepszym sposobem na spędzenie wakacji w górach jest wybranie się na parodniową wycieczkę i spanie w schroniskach górskich. Warto zarezerwować w nich wcześniej miejsca noclegowe, aby mieć pewność, że pokój będzie dostępny.

Schroniska są stosunkowo tanie, ale na najbardziej popularnych trasach ceny potrafią być wysokie. Jednak zawsze można wziąć ze sobą namiot i spać na terenie schroniska. Wtedy płaci się jedynie za dostęp do prądu oraz za łazienkę, co na pewno nie jest dużym kosztem. Schroniska często oferują gry i zabawy terenowe dla całej rodziny, więc często dłuższy pobyt jest świetną frajdą dla dzieci.

Wycieczka rowerowa

Wakacje na rowerze są zdecydowanie dla osób, które nie boją się zmęczyć i spocić. Trasy rowerowe w Polsce nie są zbytnio wymagające, zazwyczaj prowadzone są po asfalcie i po prostej drodze, jednak trzeba być przygotowanym na codzienne jeżdżenie. Jest to jednak świetna przygoda dla całej rodziny. Wystarczy wyposażyć rower w sakwy oraz kupić kask i można jechać w drogę.

Dla osób chcących zwiedzić dużo historycznych miejsc polecamy wybranie się na rowerową wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Droga ta jest wytyczona przez najwyższe wzniesienia Jury krakowsko-częstochowskiej, a po drodze można zobaczyć kilkadziesiąt zamków. Jest to popularny szlak rowerowy, więc po drodze nie brakuje infrastruktury turystycznej.

Dla osób chcących odpocząć wśród natury polecamy wycieczkę rowerową przez Kaszuby. Tamtejsze trasy wytyczone są pośród wielu jezior i pięknych lasów. Rowerowy szlak po Kaszubach Północnych zahacza również o wybrzeże, więc po paru dniach jazdy można odpocząć, opalając się na plaży.