Hotelowe SPA – pełna regeneracja

Hotelowe SPA

Wyobraźmy sobie, że właśnie przejechaliśmy 300 kilometrów, docieramy do hotelu i jedyne o czym myślimy, to odpoczynek. W wielu wypadkach oznaczałoby to, że kładziemy się do łóżka, włączamy film na laptopie lub telewizor, i regenerujemy siły. A może warto było już wcześniej wybrać hotel ze SPA?

Dobry hotel to podstawa!

Każdy kto choć raz w życiu przeżył dłuższą podróż, i musiał zatrzymać się w hotelu ten wie, że jeden drugiemu nierówny. Dlatego już na etapie planowania podróży, wiedząc że po drodze lub finalnie zatrzymamy się w danym miejscu, warto pomyśleć o dobrym hotelu.

Co można przez to rozumieć? Chociażby dobrze urządzony i czysty pokój, wykwalifikowaną obsługę, przyjemną logistycznie lub/i turystycznie okolicę, posiadającą hotelowy bar/restaurację, czy SPA.

Oczywiście mówimy tu o wysokim standardzie wypoczynku. Wiadomym jest, że dwugwiazdkowym hotelu, nie mamy co oczekiwać luksusów. ale takie raczej rzadko się obiera jako cel noclegu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dłuższy pobyt.

Czy hotelowe SPA, to “must have”?

Nie… a przynajmniej nie dla wszystkich. Jednak zastanówmy się nad tym, z nieco innej perspektywy.

Wybierając hotele o wysokim standardzie, w których pokój kosztuje nie małą sumę za dobę, warto sobie dogodzić. Hotele pięciogwiazdkowe (jak np. Alter w Lublinie), oferują swoim gościom przestronne, czyste i świetnie wyposażone pokoje, lecz na ich terenie możemy znaleźć także inne udogodnienia, takie jak restauracja, czy SPA & Wellnes. 

Dzięki temu przyjeżdżając z długiej podróży, lub będąc po całym dniu spędzonym na biznesowych spotkaniach, czy po miejskich wędrówkach turystycznych, możemy skorzystać z możliwości zrelaksowania się i odprężenia.

Warto zwrócić uwagę, na to co oferuje nam dane SPA. W dobrych hotelach znajdziemy nie tylko basen, ale również takie obiekty jak: sauna, jacuzzi, czy możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych.

Widać zatem, że jeżeli cenimy sobie wygodę (wybierając dobry hotel), można jeszcze podnieść sobie standard wypoczynku, a co za tym idzie, przyspieszyć regenerację organizmu.

Jak znaleźć dobry hotel z dobrym SPA?

Znając miejsce do którego się kierujemy, najlepiej poprosić “wujka” Google o wskazanie nam wyników wyszukiwania, dla hoteli w danej miejscowości. Znając swoje upodobania następnie należy przefiltrować listę dostępnych hoteli, i spośród paru (jeżeli są dostępne w większej ilości), wybrać te, które są dla nas pozornie atrakcyjne.

Dzięki błogosławieństwu obecnych czasów, już na odległość jesteśmy w stanie ocenić, czy dane miejsce odpowiada naszym wymaganiom, oraz czy posiada ważne dla nas udogodnienia. Często na stronie danego hotelu możemy znaleźć szczegółowe opisy oraz zdjęcia, przedstawiające ofertę dla klienta. Dobrą praktyką również jest sprawdzenie, jaką opinię wśród klientów/użytkowników ma dane miejsce, na portalach niezależnych od właścicieli danego hotelu.