Assistance w podróży, czy jest nam potrzebne ?

ubezpieczenie turystyczne

Wraz z ubezpieczeniem podróżnym w większości firm można za niewielką opłatą wykupić także usługę assistance w podróży. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które wybierają się na wakacyjny wyjazd samochodem i wolą zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pomoc w razie wypadku drogowego czy awarii auta, które mogą zdarzyć się wszędzie. Zwłaszcza za granicą, assistance w podróży będzie realnym wsparciem, które pozwoli nam znacznie zaoszczędzić nerwów w przypadku problemów z samochodem.

Assistance w podróży – co wchodzi w jego skład?


Każdy kierowca, któremu zdarzył się kiedykolwiek wypadek czy innego rodzaju problemy z unieruchomionym samochodem, zdaje sobie sprawę, jak nerwowa jest to sytuacja. Załatwiania niezbędnych formalności, wezwanie pomocy drogowej czy pokrycie kosztów holowania auta na własną rękę to ostatnie sprawy, na jakie ma się wówczas ochotę. W ostatecznym rozrachunku może się okazać, że samodzielne opłacenie kosztów holowania czy naprawy auta będzie również dużo droższe niż możliwość wykupienia usługi assistance. Decydując się na tego typu ubezpieczenia na podróż, mamy bowiem zagwarantowane:
• holowanie auta w wypadku kolizji bądź jego awarii,
• usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku i awarii,
• kontynuację podróży lub zapewnienie powrotu osoby ubezpieczonej do kraju,
• zapewnienie pojazdu zastępczego na czas naprawy,
• zorganizowanie parkingu dla zepsutego auta,
• złomowanie zniszczonego pojazdu,
• zakwaterowanie kierowcy i osób podróżujących razem z nim,
• dowiezienie paliwa.

Powyższe usługi to optymalna wersja dostępna po wykupieniu polisy assistance na podróż, które można oczywiście modyfikować, w zależności od swoich potrzeb i przewidywań. Na stronie https://ubezpieczenieturystyczne.online/ dostępne są oferty renomowanych firm ubezpieczeniowych, które można sprawdzić zdalnie i wybrać odpowiednią polisę na podróż dla siebie. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego polisa turystyczna może obejmować usługę assistance i koszty leczenia łącznie lub rozdzielnie, co musi być zawarte jasno w umowie podpisywanej przez klienta. W zależności od wybranego wariantu, suma ubezpieczenia będzie różna u poszczególnych ubezpieczycieli, dlatego warto przejrzeć różne oferty dostępne na stronie https://ubezpieczenieturystyczne.online/, aby porównać możliwości.

Assistance w podróży – dlaczego warto?


Bezpieczeństwo w podróży dla nas i naszych najbliższych jest najważniejsze. Dlatego warto wykupując ubezpieczenia na podróż zdecydować się na dołączenie do niego również usługi assistance, która daje nam:
• gwarantowaną pomoc w razie zaistnienia nieoczekiwanego zdarzenia,
• zapewnienie środka komunikacji na czas naprawy i usprawnienia pojazdu,
• krótki czas oczekiwania na pojazd holujący samochód,
• szeroki zakres ubezpieczenia przy jednoczesnej relatywnie niskiej cenie,
• poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla nas oraz naszych bliskich w stresującej sytuacji, jaką jest awaria bądź wypadek auta.

Assistance w podróży może również obejmować pomoc i leczenie medyczne konieczne przy nieszczęśliwym wypadku. Osoby poszkodowane oraz ich bliscy mogą liczyć na zorganizowany transport z miejsca wypadku, między placówkami medycznymi bądź transport do kraju oraz zakwaterowanie dla osób towarzyszących w razie konieczności hospitalizowania osoby objętej ubezpieczeniem. Warto więc wybrać tego typu usługę, przede wszystkim dla własnego komfortu psychicznego, ponieważ nawet najwyższa kwota, jaką zapłacimy za assistance, będzie dużo niższa od kosztów ewentualnego leczenia.