Dlaczego warto zabrać ze sobą rower na wakacje w Chorwacji?

Chorwacja rowerem

Szybki tryb życia, spędzanie długich godzin w pracy, niska aktywność fizyczna to codzienność która towarzyszy praktycznie każdemu. Decydując się na urlop, warto rozważyć aktywne spędzanie czasu. Coraz większą popularnością wśród wycieczkowiczów cieszą się wczasy rowerowe. Jazda na rowerze poprawia kondycję, krążenie, sprawia że człowiek czuje się odprężony i zrelaksowany. Wczasy rowerowe pozwalają na dotarcie do miejsc które są niemożliwe dla auta a z racji odległości niedostępne podczas pieszych wędrówek.

Wczasy w Chorwacji  czy warto zabrać ze sobą rower?

Zabranie roweru do Chorwacji pozwala połączyć aktywny wypoczynek z błogim relaksem na chorwackich plażach. Wiele osób wykorzystuje model wycieczek rowerowych które przeplatane są kąpielami w danym jeziorze, rzece czy morzu. Chorwacja rowerem daje możliwość zobaczenia większej ilości atrakcji w krótkim czasie. Poruszanie się po okolicy jest dużo wygodniejsze. Zwiedzanie chorwackiego Splitu czy Zagrzebia daje możliwość obejrzenia wielu zabytków bez marnowania czasu. Miasta w Chorwacji są dostosowane dla rowerzystów a prawdopodobieństwo kradzieży znikome.

Rower daje szansę na odwiedzenie trudno dostępnych wysp. Kraj ten dynamicznie rozwija się z perspektywy ilości szlaków rowerowych. Do najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia rowerem zaliczyć należy:

-Istrię. Region ma do zaoferowania trasę znajdującą się na zachodniej części półwyspu o nazwie Rarenzanę liczącą ponad 100 km,

– północny region Chorwacji – Medimurje. Miejscowość dzięki położeniu pomiędzy dwiema rzekami oraz widok pierwszych stoków Alp pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Okolica dysponuje kilkoma szlakami o długości około 50 km każda,

– Dalmacja Centralna i zdobycie szczytu Sveti Jure będzie nie lada atrakcją dla zapalonych rowerzystów.

Jak przewieźć rower do Chorwacji?

Wybierając się samodzielnie do Chorwacji warto zaopatrzyć się w bagażnik dachowy dobrej jakości. Korzystając ze zorganizowanych wycieczek warto wykupić opcję zakupienia dodatkowego bagażu. Firmy świadczące usługi tego typu pobierają niewielkie opłaty z tytułu przewozu roweru (najczęściej około 200-250 złotych).

Warto skorzystać z usługi przewiezienia roweru do miejsca docelowego lub tam gdzie jest najwygodniej pasażerowi. Rozwiązanie door to door w takim przypadku stanowi idealne rozwiązanie. Przewóz własnego roweru będzie rozwiązaniem tańszym niż w przypadku dokonywania jego wypożyczenia na miejscu. Jest to także rozwiązanie wygodniejsze i pewniejsze ponieważ własny rower odpowiednio serwisowany sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach.