Polskie pewniaki na udane weekendowe wypady

Gdańsk

W ostatnich latach weekendowe wypady, popularnie nazywane city break, stały się jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych form podróżowania i poznawania nowych miejsc, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Zdumiewająca dostępność tanich lotów i łatwo dostępnych ofert biletów, wstępów, noclegów i mnóstwo platform udostępniania usług pozwalają tysiącom ludzi wziąć plecak, parę okularów przeciwsłonecznych i odwiedzać inne miasto w każdy weekend. Wśród takich miejsc wartych rozważenia sporo znajduje się w Polsce. Szaleństwo weekendowych wypadów wciąż nie jest tak mocno rozpropagowane, a nasz kraj oferuje niesamowity wybór miejsc podróży w wielu różnych smakach. Oto niektóre z naszych najlepszych ofert.

Turystyka nadmorska w Gdańsku

Gdańsk od dłuższego czasu jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce i jest ku temu wiele powodów. Dzięki temu to historyczne miasto jest obecnie nie tylko przyjazne turystom, ale można śmiało powiedzieć, że jest nastawione na turystów. Już sam ten fakt przekłada się na szereg usług ukierunkowanych na turystów oraz, co ważniejsze, na dobry wybór opcji noclegowych. Samo miasto to mieszanka pięknej architektury ze śladami holenderskiego manieryzmu, przytulnych restauracji serwujących wyśmienite jedzenie oraz jednych z najlepszych muzeów nawiązujących zarówno do polskiej, jak i regionalnej historii, takich jak Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej czy Narodowe Muzeum Morskie. Możliwości są nieograniczone i aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego planu podróży, warto zwrócić się któregokolwiek z polskich biur podróży, które pomoże Ci w stworzeniu planu podróży dopasowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań związanych z podróżą.

Gdańsk

Zabawa w Krakowie

Kolejnym gwarantem liście udanych wypadów jest Kraków i podobnie jak wspomniany Gdańsk, jego walorów turystycznych jako topowego celu podróży nie sposób przecenić. Dowodem na to są ruchliwe ulice pełne turystów niezależnie od pory roku. Kraków ma niezwykłą wartość historyczną jako dawna stolica Polski, siedziba wielu polskich królów, epicentrum kultury żydowskiej i wszechobecne ślady burzliwych czasów II wojny światowej. Jednak miasto nie jest skierowane wyłącznie do miłośników historii. Życie nocne w Krakowie jest jedyne w swoim rodzaju, a liczba pubów jest wprost imponująca. Jest to również bardzo popularne miejsce na wieczory kawalerskie i panieńskie. Kraków oferuje wiele opcji i możliwości i jest doskonałą bazą wypadową do podróży po Polsce, ponieważ region ten jest pełen atrakcji. Ponownie, i nie można tego wystarczająco podkreślić, ograniczenia czasowe i zarządzanie czasem mają kluczowe znaczenie w tego rodzaju podróżach i możesz zwrócić się do polskiego biura podróży w celu zasięgnięcia informacji lub aby skorzystać z gotowych pakietów wycieczek.

Kraków

Zapracowana Warszawa

Jeśli historia nie jest w Twoim klimacie lub uważasz, że oba poprzednie miasta są odrobinę zbyt zatłoczone, możesz spróbować stolicy kraju – Warszawy. To nowoczesne centrum biznesowe, w którym panuje wszechobecne poczucie celu i potrzeby realizacji. Szeroki wybór hoteli butikowych i modnych hosteli dla społeczności podróżujących wyłącznie z plecakiem. Restauracje z gwiazdką Michelin i małe kuchnie serwujące oryginalne dania z całego świata. Ta europejska stolica jest pełna życia i niezliczonych międzynarodowych podróżników, z którymi możesz dzielić się swoimi historiami i nawiązywać nowe przyjaźnie. Chociaż stare miasto jest stosunkowo małe, ze względu na zniszczenia poniesione podczas II wojny światowej, wciąż jest tu wiele do zobaczenia. Niektóre z atrakcji turystycznych są rozproszone po całym mieście, ale daje to niesamowitą okazję do obserwowania codziennego życia miasta podczas podróży między miejscami docelowymi.

Warszawa

I wiele, wiele więcej…

To tylko kilka pomysłów i bezpiecznych wyborów na weekendowe wypady, ale też doskonały początek podróży po Polsce, ponieważ wciąż jest tu wiele do odkrycia. Pięknie położona Bydgoszcz nad Brdą i Wisłą, nowoczesny Poznań, Sopot z molo i nadmorskim luzem czy Wrocław z ponad setką mostów i krasnoludkami. Najlepszym scenariuszem jest doświadczenie na własnej skórze przynajmniej kilku polskich miast, tak aby poznać zarówno atmosferę, jak i ludzi. Poszukując pomysłów na podróż zawsze możesz skontaktować się z zaufanym biurem podróży, takim jak ITS Poland, które bezpłatnie udostępnia obszerną bazę atrakcji turystycznych na stronie internetowej. Polska jest naprawdę wyjątkowym miejscem na mapie Europy i warto poznać ją w całości.