Dubaj

Dubaj to fenomenalne miejsce na wyjątkową wycieczkę po mieście, ale wiele osób wciąż nie wie zbyt wiele o tej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Czy to nie wszystko jest po prostu drogie? Z pewnością nie ma wiele do zrobienia i zobaczenia? Czy to nie prawda, że ​​możesz trzymać ręce lub pić alkohol? Powszechne nieporozumienia na temat tego niesamowitego miasta, które jest tak naprawdę inspirującym miejscem turystycznym, jeśli dasz mu szansę. Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik po wycieczkach po Dubaju. Jeśli nie byłeś wcześniej pewien, mam nadzieję, że zakochasz się pod koniec tego przewodnika.

Dojazd do Dubaju

Najlepszym sposobem na dostanie się do Dubaju jest samolot, chociaż osoby obawiające się latania z przyjemnością dowiedzą się, że można również dostać się łodzią. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, tanie loty do Dubaju są dostępne, jeśli znasz odpowiednie miejsca do patrzenia i najlepszy czas na podróż. Wizyta między listopadem a marcem prawdopodobnie będzie cię kosztować mniej, a temperatury będą nieco bardziej umiarkowane. Jesień jest wciąż dość tania i będziesz mógł cieszyć się odrobiną słońca, zachowując chłód wieczorami. Te latające przylatują na międzynarodowe lotnisko w Dubaju, gdzie można wybrać się taksówką, autobusem lub metrem do centrum miasta. Upewnij się, że planujesz swoje transfery z wyprzedzeniem, aby nie wpaść w zakłopotanie i zdezorientować się po przyjeździe na lotnisko.

Poruszanie się po Dubaju

Dubaj ma jeden z najlepszych systemów transportu publicznego na Bliskim Wschodzie , być może nawet na świecie. Nigdy nie utkniesz gdzieś na bardzo długo, ponieważ istnieje wiele sposobów na poruszanie się. Metro w Dubaju obejmuje większą część miasta i oferuje szeroki wybór niedrogich opcji biletów; turyści mogą kupić „czerwony bilet”, który trwa ponad 10 podróży w okresie 90 dni.

Inne opcje transportu publicznego obejmują kolej jednoszynową, tramwaje i autobusy, z których wszystkie kursują regularnie po mieście. Jeśli chcesz dodać odrobinę luksusu do swojej podróży, dlaczego nie wynająć samochodu? Drogi mogą czasami wydawać się nielogiczne i zatłoczone, ale przynajmniej zapewnia się komfort w warunkach powietrznych i wygodne siedzenia. Jeśli czujesz się jeszcze bardziej zarumieniony, możesz wynająć samochód z kierowcą , aby eskortować Cię przez miasto w dowolnym momencie.

Sprawdź jeden z wielu tradycyjnych suków w Dubaju

Najważniejsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Dubaju

To miasto ma całą gamę unikalnych rzeczy do zobaczenia i zrobienia, od tradycyjnych i historycznych atrakcji po nowoczesne i kosmopolityczne. Oto tylko niektóre z najważniejszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Dubaju, bez względu na czas pobytu:

BurjKhalifa – Nie możesz udać się do Dubaju bez odwiedzenia najwyższego budynku na świecie! Udaj się na 124. piętro, aby uzyskać niesamowity zewnętrzny taras widokowy, który pozwoli Ci doświadczyć widoków i dźwięków Dubaju w całkowicie wyjątkowy sposób.

Dubai Spice Souk – Czy masz ochotę na bardziej tradycyjne zakupy niż w jednym z wielu centrów handlowych w Dubaju? Wybierz się na wycieczkę do jednego z wielu arabskich targowisk zwanych sukami. Suk z przyprawami jest jednym z obowiązkowych elementów, dzięki niesamowitej gamie kolorów, zapachów i dźwięków.

Ski Dubai – Oto coś nieco innego, ogromny kryty stok narciarski. Ski Dubai jest trzecim co do wielkości krytym stokiem narciarskim na świecie. Jeśli masz ochotę ochłodzić się po upalnym dniu w sukach, jest to idealne miejsce do zrobienia tego. Dzieci też to pokochają.

Do listy jest jeszcze kilkadziesiąt, ale będziemy tu cały dzień! Koniecznie sprawdź także fontanny Dubaju, dok Bur Dubai Abra, dzielnicę Bastakia i suk Madinat Jumeirah.

Bezpieczeństwo w Dubaju

Jedną z rzeczy, które dotyczą podróżujących do Dubaju, jest pozornie niekończąca się lista przepisów, regulacji i polityk. Jednak nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać! Jest kilka ważnych rzeczy do zapamiętania podczas wizyty w tym mieście, które podlega dość zrelaksowanej wersji prawa państwa islamskiego.

Po pierwsze, jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z miejscowymi, upewnij się, że ubierasz się odpowiednio i skromnie. Kobiety mogą nosić długie spódnice (do kolan lub dłuższe, z długimi rękawami i niczym obcisłym lub odsłaniającym. Mężczyźni natomiast powinni wybierać spodnie lub dżinsy i topy z rękawami. Cokolwiek robisz, staraj się nie pochwalać brzucha) ; zachowaj stroje kąpielowe na plażę lub basen hotelowy.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest publiczne okazywanie uczuć. Nie powinieneś całować lub przytulać publicznie osób przeciwnej płci, szczególnie podczas Ramadanu. Ponadto osoby przeciwnej płci nie mogą dzielić pokoju hotelowego, jeśli nie są małżeństwem (chyba że są rodzicem lub dzieckiem). Może to utrudnić romantyczną ucieczkę, ale dopóki trzymasz swoje pieszczoty za zamkniętymi drzwiami, nie powinno być żadnych problemów.

Wreszcie, bardzo powszechnym nieporozumieniem jest to, że Dubaj jest suchym krajem, który w ogóle nie dopuszcza alkoholu. Tak nie jest, ponieważ w mieście można znaleźć wiele pubów i klubów. To, co jest nielegalne, należy postrzegać w stanie nietrzeźwości, co oznacza, że ​​powinieneś wziąć taksówkę bezpośrednio z dowolnego miejsca, w którym piłeś do swojego hotelu.

Mamy go, szczegółowy przewodnik po wypadach w Dubaju . Mamy nadzieję, że zakochałeś się w tym miejscu tak samo jak my – i nie zniechęciłeś się zasadami! Następnym razem, gdy będziesz potrzebować zimowego wypadu do miasta, pamiętaj, aby poważnie rozważyć Dubaj.