Stare Miasto w Lublinie – piękną jesień znajdziesz i tutaj

Lublin

Lublin to urokliwe miasto. Wiele elementów starej architektury przetrwało zarówno okres II wojny światowej i jak intensywnego rozwoju za czasów PRL. Dzięki temu dzisiaj turyści mogą zwiedzać i poznawać to miasto z dwóch stron – historycznej i nowoczesnej. Jednak Stare Miasto w Lublinie i jego okolice zachęcają do pozostania na dłużej w mieście. Zatem jaki hotel najlepiej wybrać?

Hotel w Lublinie

Nieodzownym elementem udanej wycieczki jest odpowiednie miejsce na nocleg. Decydując się na lepszy hotel, gość otrzyma w zamian nie tylko pokój z wygodnym łóżkiem i pięknym wystrojem, ale także dobrą lokalizację i atrakcje na terenie hotelu. 

Chcąc odwiedzić Lublin i pozwolić sobie na nieco luksusu, można zatrzymać się w jedynym pięciogwiazdkowym hotelu na terenie miasta, hotelu Alter.

Na swoim terenie posiada również restaurację oraz SPA, dzięki czemu odpoczynek po podróży czy intensywnym zwiedzaniu, będzie jeszcze przyjemniejszy.

Co ważne dla zwiedzających – mieści się w samym centrum Starego Miasta w Lublinie. Przez to dostanie się do jego największych atrakcji możliwe jest pieszo, bez potrzeby przemierzania wielu kilometrów. Co równie ważne dla turystów chcących poznać uroki Lublina nie tylko w samym centrum, jego lokalizacja pozwala na komfortowe dostanie się do innych dzielnic w sposób stosunkowo szybki i sprawny.

Decydując się na pobyt w hotelu Alter, przybywający goście mogą czuć się bezpiecznie w  zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, ponieważ obsługa i standard hotelu dostosowane są do norm bezpieczeństwa.

Stare miasto w Lublinie – okoliczne atrakcje

Będąc w Lublinie na pewno nie można sobie odpuścić zwiedzenia Bramy Krakowskiej. Jest to jeden z symboli tego miasta. Zlokalizowana jest koło Nowego Ratusza, który również posiada ciekawą atrakcję dla zwiedzających.

To właśnie z balkonu tego budynku odgrywany jest hejnał. Wysłuchać można go codziennie o godzinie 12:00. 

Również sam spacer jest miłym przeżyciem, gdyż Stare Miasto zostało zachowane w swoim pierwotnym stanie (w miarę możliwości). Pozwala to na przejście starymi uliczkami wśród kamienic, które zostały odrestaurowane.

Nie można oczywiście przejść obojętnie koło Trybunału Koronnego, który znajduje się w centralnej części Starego Miasta w Lublinie. Dużym plusem tej atrakcji jest nieduża odległość od hotelu Alter.

Dużą atrakcją w Lublinie jest również Zamek Królewski w którym aktualnie znajduje się muzeum z wieloma ciekawymi eksponatami. Dzięki zachowaniu go w bardzo dobrej kondycji, zwiedzający mogą na chwilę cofnąć się w czasie i poczuć królewski blichtr zamknięty w tych murach.

Zatem hotel na Starym Mieście w Lublinie jak widać to nie tylko atrakcja, ale także świetne umiejscowienie na mapie miasta.