Rodzinne podróżowanie po Polsce – o czym należy pamiętać

ubezpieczenie nnw

Ten rok jest inny niż zwykle. Długie, zagraniczne podróże raczej nie będą możliwe jeszcze przez kilka miesięcy. Warto więc rozważyć znacznie bezpieczniejszą opcję i wybrać się na urlop w Polsce. Przygotowując się do rodzinnego wyjazdu nie zapominajmy o kwestiach bezpieczeństwa. Podpowiadamy o czym należy pamiętać, planując podróż.

Autem bezpieczniej

Choć jeszcze kilka miesięcy temu, taka opinia była mało popularna, w obecnej sytuacji to właśnie podrózowanie własnym autem zapewnia nam najwyższe bezpieczeństwo. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na mniejsze ryzyko zarażenia. W aucie zwykle przebywamy głównie z domownikami, a poza tym – możemy zastosować własne środki ostrożności, które czynią z samochodu bezpieczną przestrzeń. Podróżując autem warto pamiętać, aby:

  • przed wejściem do środka zdezynfekować ręce
  • regularnie dezynfekować często dotykane powierzchnie, np. kierownicę, klamki, skrzynię biegów, przyciski regulacji szyb, pokrętła radia
  • przed długą podróżą przeprowadzić ozonowanie klimatyzacji
  • uzupełnić zapasy płyny antybakteryjnego
  • zabrać do auta zapasowe maseczki ochronne i rękawiczki
  • tankować prawie do pełna i dzięki temu rzadziej odwiedzać stacje paliw
  • zrobić zapasy, aby zmniejszyć częstotliwość odwiedzania sklepów

Pamiętaj o ubezpieczeniu NNW

Wyjeżdżając za granicę zwykle pamiętamy o zakupie polisy ubezpieczeniowej. Co z podróżami po Polsce? Czy wtedy także warto wykupić ubezpieczenie? Oczywiście, że tak. Podczas wyjazdu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju urazy i wypadki. Niespodziewana sytuacja może zdarzyć się wszędzie, a przecież w czasie podróży częściej próbujemy nowych rzeczy i jesteśmy bardziej aktywni. O ubezpieczeniu NNW trzeba pamiętać szczególnie, gdy podróżujemy z dziećmi. Wariant ubezpieczenia dobiera się do własnych potrzeb. Przykładowo Signal Iduna oferuje podróżującym różne rodzaje ubezpieczenia NNW, w zależności od tego czy podróżujemy tylko na terenie kraju, czy także na pasie przygranicznym (30 km w głąb lądu) oraz jaka ochrona nas interesuje. Warianty można rozszerzyć o ubezpieczenie kosztów rehabilitacji, bagażu, sprzętu sportowego oraz odpowiedzialności cywilnej. Polisę można więc dostosować do swojego stylu podróżowania i długości wyjazdu (ubezpieczyć się można nawet przed jednodniowym wypadem).

Ubezpieczenie NNW w podróży jest równie ważne jak odpowiednie przygotowanie auta. Polisa chroni nas przecież przed bardzo dużymi wydatkami, które zwykle związane z rehabilitacją i leczeniem. Warto być mądrym przed szkodą i dobrze zaplanować wyjazd.