Ile kosztuje wynajęcie autokaru? U nas się tego dowiesz!

autokar

Prowadząc dużą firmę znacznie oddaloną od miejsca pochodzenia większości jej pracowników, albo też taką, której pracownicy działają na bazie tak zwanych “delegacji”, zjeżdżając do domu zaledwie co jakiś czas, często decydujemy się na ułatwienie im dojazdu na miejsce i powrotu z niego. Jednym z najlepszych sposobów na to jest wynajęcie autokaru, który przebędzie wyznaczoną przez nas trasę, zabierze po drodze wszystkich naszych pracowników, a następnie zabierze ich na miejsce pracy / do domu, gdy przyjdzie na to pora. Ile jednak kosztuje wynajęcie takiego autokaru i czy jego oferta jest skierowana wyłącznie do prowadzących firmę i jedynie do celu, o których wspomnieliśmy powyżej? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w naszym artykule.

Ile może kosztować wynajem autokaru?

Większość firm dających swoim klientom dostęp do możliwości wynajmowania autokarów nie świadczy wyłącznie tego typu usługi, a zajmuje się przewozem osób na co dzień. Można więc mieć pewność, że wypożyczany pojazd jest najwyżej jakości, a kierowca, który będzie go prowadził (jeżeli na opcję wliczającą go w koszt się zdecydujemy) będzie się znał na rzeczy. To jest jeden z czynników wpływających na koszt całościowy – obecność wykwalifikowanego kierowcy.

Sam wynajem autokaru wiąże się z koniecznością zapłacenia za cały dzień jego wypożyczenia – zazwyczaj jest to cena oscylująca w granicach tysiąca złotych, jednak zależy ona od rodzaju autokaru oraz jego “pojemności” (ta zazwyczaj rozpoczyna się od 50 osób). Nie jest to jednak jedyny koszt, jaki ponosimy – choć niektóre firmy oferują pakiet kilometrów w gratisie, zazwyczaj trzeba płacić za każdy przebyty przez autokar kilometr – ceny w tym przypadku rozpoczynają się od 3,50 zł właśnie za jeden przebyty kilometr.

Zazwyczaj firmy transportowe nie zmuszają nas do płacenia za paliwo, które zwykle jest w cenie samego wypożyczenia.

W jakich jeszcze sytuacjach możemy chcieć go wynająć?

Nie tylko prowadząc własną firmę i dbając o potrzeby naszych pracowników możemy zdecydować się właśnie na wynajem autokaru. Jest to coraz częściej stosowana opcja dla wszystkich osób, które organizują większą imprezę czy też wesele w bardziej odległym miejscu, do którego dotarcie nie dla każdego byłoby komfortowe. Zamówienie autokarów z kierowcą w pakiecie pozwoli wszystkim gościom dobrze się bawić, również w otoczeniu alkoholu, i daje możliwość pozbycia się problemu związanego z powrotem do domu w stanie nietrzeźwości.

Podsumowanie

Wynajem całego autokaru, niezależnie od tego, w jakim dokładnie celu, jest rozsądnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą przetransportować dużą ilość ludzi nawet z wielu różnych obszarów Polski czy świata w wybrane miejsce. Wyniesie nas taniej, aniżeli opłacanie podróży każdej z tych osób z osobna – będzie też bardzo wygodny za sprawą tego, że każdy dotrze do miejsca docelowego dokładnie w tym samym momencie. Bez możliwości spóźnienia. Dlatego też jeśli zajdzie taka potrzeba, nie wahajmy się, by sięgnąć po usługi firmy, która oferuje właśnie wynajem autokarów.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.bus-transport.eu/