Plaże w Gdańsku – czynny wypoczynek, na który Cię stać

Plaże w Gdańsku

Jednym z miast w Polsce, które się cieszy niesłabnącą popularnością wśród turystów i turystek nie tylko z naszego kraju, jest z pewnością Gdańsk. Wraz z Gdynią oraz Sopotem tworzy on prężną aglomerację, zwaną Trójmiastem. Do Gdańska przyciągają turystów liczne zabytki, muzea, galerie sztuki oraz plaże. Zwłaszcza te ostatnie należą do najpiękniejszych plaż w Polsce, na które można bez kłopotu dotrzeć tramwajem albo miejskim autobusem. Jeśli zaś pokusimy się o to, by wynająć pokój w hotelu nad morzem, to na plażę w Jelitkowie albo Brzeźnie bez kłopotu dotrzemy piechotą. Sporo przydatnych informacji na temat Gdańska oraz możliwości spędzania w nim wolnego czasu znajdziemy za pośrednictwem Internetu – wystarczy tylko nieco się rozejrzeć.

Gdańsk – plaże, które warto odwiedzać przez cały rok

Jeśli więc chcemy się latem wybrać do Gdańska, to warto poszukać informacji na temat tego miasta oraz opcji, z których można skorzystać nad morzem np. w lipcu. W tym celu wystarczy znaleźć witrynę internetową, która na bieżąco przynosi wiadomości z tego pięknego miasta. Z pewnością takie kompleksowe informacje na różne tematy znajdziemy na stronie internetowej: www.pulsgdanska.pl. Dowiemy się tam, gdzie w sąsiedztwie plaży znajduje się molo, gdzie możemy szukać wypożyczalni skuterów wodnych, gdzie znajduje się plaża strzeżona i czy można tam zagrać, np. w siatkówkę albo w piłkę plażową. Z pewnością jedną z popularniejszych plaż w Gdańsku jest Brzeźno. Znajduje się tam kąpieliska strzeżone, a do atrakcji należy molo Brzeźno czy też odnowiony dużym nakładem środków Dom Zdrojowy Brzeźno, w którym obecnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. W pobliżu znajduje się także pełne zaplecze takie jak: place zabaw, park nadmorski, czy też sklepy oraz liczne punkty gastronomiczne. Wypoczynek w Brzeźnie będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę – co do tego nie ma wątpliwości. Oczywiście gdańskie plaże to nie tylko Brzeźno – warto o tym pamiętać. 

Atrakcje na gdańskich plażach: zjeżdżalnie wodne, molo, gastronomia dla wszystkich

Na granicy Gdańska znajdziemy także piękne plaże na Wyspie Sobieszewskiej. Wyprawa tutaj zajmie nam nieco czasu, ale z pewnością będzie to dobry pomysł. Szerokość plaż sprawia, że każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. Na Wyspie Sobieszewskiej znajduje się także rezerwat Mewia Łacha, gdzie można spotkać unikatowe gatunki ptaków a także bałtyckie foki. Na samej plaży można także bez kłopotu wypożyczyć sprzęt plażowy, a na miejscu znajdują się także liczne punkty gastronomiczne oraz szeroka oferta noclegowa, w tym niedrogie pola namiotowe, itp. Do znanych gdańskich plaż zaliczamy także Jelitkowo, Górki Zachodnie, Stogi oraz Westerplatte. Warto więc korzystać z tych miejsc nie tylko w sezonie letnim, ale i poza nim. Gdańskie kąpieliska należą do najnowocześniejszych plaż w Polsce, co warto sprawdzić na własną rękę. Znajdziemy tam, m.in.: ogólnodostępne toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, liczne ścieżki rowerowe, czy też siłownie pod chmurką. Odwiedzając molo Brzeźno, Dom Zdrojowy, Wartownię Nr 1 na Westerplatte, czy też rezerwat Mewia Łacha, itp., z pewnością nie będziemy się nudzić w przerwach pomiędzy kąpielami i opalaniem się na gdańskich plażach. Tysiącletnie miasto usytuowane nad Zatoką Gdańską to wymarzone miejsce na letni jak i zimowy wypoczynek. Z pewnością warto tam zawitać niejeden raz i polecić je swoim znajomym, przyjaciołom, czy też rodzinie z Polski lub z zagranicy. Wizyta w grodzie Neptuna na pewno nie będzie rozczarowaniem.