Krakowski Kazimierz, czyli artystyczne centrum miasta i wyjątkowe połączenie smaków

Hotel Estera na Kazimierzu

Kraków, choć przed laty stracił wyjątkową pozycję stolicy Polski, wciąż przyciąga do siebie całe rzesze turystów. Przyjeżdżają tutaj zarówno pasjonaci historii i zabytków, jak i poszukiwacze wyjątkowej rozrywki w klimatycznych barach i restauracjach. Miasto wciąż zachwyca przyjezdnych swoją atmosferą, spokojem, ale również i dostojnością, która nie zmieniła się, pomimo zawieruch historycznych. Niezależnie od powodu wizyty w mieście Królów, warto dokładnie przeanalizować jego ofertę noclegową. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak chociażby bliskość do centrum, gdzie zobaczyć można najważniejsze zabytki, jak i zrelaksować się po całym dniu zwiedzania. Ciekawym rozwiązaniem będzie hotel Estera, zlokalizowany w samym sercu krakowskiego Kazimierza.

Gdzie warto odpocząć, zwiedzając Kraków?

Decydując się na nocleg w Krakowie, warto rozważyć propozycję, jaką przygotował dla turystów Hotel Estera, w którym nowoczesne rozwiązania łączą się z bogatą historią dzielnicy. Zadbano tutaj o każdy szczegół, dzięki czemu przyjezdni czują się komfortowo. Co więcej, hotel wyróżnia się również doskonałą lokalizacją, gwarantującą bliskość do najważniejszych zabytków. Hotel Estera wraz z restauracją Esterante, tworzą wyjątkowy klimat, zapewniając unikatowy zapach i wrażenia smakowe. W bogatej ofercie znajdują się dania kuchni polskiej i żydowskiej oraz potrawy z kuchni fusion.

Ulica Estery - Kraków Kazimierz Hotel Estera

Co należy wiedzieć o krakowskim Kazimierzu?

Decydując się na nocleg w tej właśnie dzielnicy, warto wiedzieć, że łączy się ona nierozerwalnie z kulturą judaizmu. To właśnie tutaj mieszkała ludność żydowska, tworząc wyjątkowy klimat i charakter tego miejsca. Wpływy kultury żydowskiej widoczne są tutaj po dziś dzień. Turyści mogą odwiedzić synagogi oraz Centrum Kultury Żydowskiej. Stwarza to możliwość poznania kultury i historii Żydów, zamieszkujących to miejsce w przeszłości. Kazimierz to nie tylko bogata historia, ale również ważne miejsce spotkań artystycznej bohemy. Już od pierwszych chwil można tutaj poczuć wyjątkowy klimat. Aby zatrzymać go nieco dłużej, warto spędzić noc właśnie w tej dzielnicy.

Bogata oferta restauracji w Krakowie – jak wybrać najlepszą z nich?

Będąc w Krakowie, oprócz interesujących zabytków i wystaw, warto poszukać również ciekawych doznań kulinarnych. Wyjątkowo dobrymi opiniami cieszy się właśnie Restauracja Esterante na Kazimierzu, gdzie serwowane są dania kuchni polskiej, żydowskiej, ale również nowoczesna kuchnia fusion. Przed odwiedzinami w restauracji, można prześledzić zamieszczone na jej stronie menu. Szef Kuchni z pewnością postara się, by spełnić oczekiwania wszystkich tych, którzy poszukują najlepszych smaków w mieście Królów. Za wyjątkowy smak odpowiadają tutaj świeże produkty, kupowane od lokalnych producentów. Goście restauracji mogą również wybrać lampkę wina, pyszny deser lub kawę z najlepszych ziaren. Wnętrze zapewnia z kolei wyjątkową atmosferę, z nutą elegancji i wyjątkową przytulnością. To idealne miejsce na rodzinny obiad i romantyczną kolację z ukochaną osobą.

Restauracja Esterante na Kazimierzu

Co robić po posiłku w restauracji?

Po posiłku i lampce wina można udać się na zwiedzanie Kazimierza. Z pewnością zachęcą do tego klimatyczne uliczki, gwarantujące niezapomniane wrażenia. W dzielnicy tej znaleźć można również wyjątkowe zabytki, jak np. Synagogi Izaaka i Kupa, a także Synagogę Starą, jedną z najstarszych w Polsce. Będąc na Kazimierzu, warto również odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Etnografii. Tutaj także znajduje się jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich na Starym Kontynencie. Cmentarz Remuh, bo właśnie o nim mowa, zachwyci z pewnością miłośników zabytkowych nekropolii.