Najlepsze noclegi w Gdyni – gdzie warto się zatrzymać?

Gdynia noclegi

Podczas planowania wyprawy do Trójmiasta wielu turystów wybiera Gdynię jako swój cel podroży. Co warto wziąć pod uwagę podczas szukania noclegu i gdzie warto się zatrzymać?

Czas wakacji to czas nadmorskich wyjazdów! Chyba wszyscy lubimy polskie morze, dlatego tłumnie nad nie ruszamy. Szczególnym popularnością cieszy się Trójmiasto, do którego w szybki sposób dojedziemy nie tylko samochodem, ale też autobusem czy pociągiem. Dziś zastanowimy się, gdzie warto zatrzymać się w Gdyni i co wziąć pod uwagę podczas wyboru najbardziej optymalnego zakwaterowania.

Nie czekaj na ostatni dzwonek

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakie wybierzemy noclegi – Gdynia to miasto turystyczne, gdzie w szczycie sezonu trafimy na mnóstwo ludzi. Jeśli zależy nam na komfortowym zakwaterowaniu, powinniśmy zadbać o nie odpowiednio wcześnie. Nie czekajmy z rezerwacją na ostatnią chwilę! 

Kościuszko Square

Opcja budżetowa

Jedną z najtańszych opcji na nocleg w Gdyni są pokoje w akademikach lub hostelach bądź atrakcyjne oferty od osób prywatnych. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że lokalizacja takich obiektów nie jest najlepsza, a dodatkowo może wiązać się to z koniecznością współdzielenia pokoju z innymi lokatorami, których nie znamy. 

Opcja komfortowa 

Najbardziej optymalnym wyborem noclegu w Gdyni jest apartament lub hotel. Takich obiektów jest na rynku dużo i są one bardzo zróżnicowane pod względem standardu i cen. Daje to jednak możliwość dopasowania swoich potrzeb ze względu na interesujące nas pokoje. Gdynia posiada również obiekty w wielu różnych lokalizacjach, co daje szeroki wachlarz możliwości.  

Opcja premium

Dla tych, którym zależy na luksusie, najlepsza opcją na nocleg w Gdyni będzie luksusowy hotel. Niejednokrotnie miejsca tego typu oferują dodatkowo szereg innych atrakcji, takich jak SPA czy siłownia. Plusem takich obiektów jest także to, że zazwyczaj mogą one pomieścić wielu gości i istnieje możliwość, że uda się znaleźć ciekawy pokój nawet tuż przed przyjazdem. Hotel w Gdyni w doskonałej lokalizacji jest opcją komfortową. Nie należy jednak do najtańszych, dlatego nie każdy może się na niego zdecydować.