Na wakacje dla dzieci – obóz sportowy nad morzem!

obozy sportowe nad morzem

Nic tak bardzo nie kojarzy się z wakacjami jak morze, plaża i słońce. Bardzo dużo osób nie wyobraża sobie urlopu w lecie właśnie bez tych elementów. O wakacjach nad morzem marzą szczególnie dzieci, które kochają kąpiele, lepienie zamków z piasku, zbieranie muszelek. Wszyscy doskonale o tym wiedzą, dlatego tak wiele dostępnych jest obozów letnich dla dzieci i młodzieży organizowanych właśnie w nadmorskich “stolicach lata” –  np. w Ustce, Kołobrzegu, Łebie, Międzyzdrojach  czy Władysławowie. Są one jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów, choć olbrzymia liczba rodziców na obóz dla dziecka wybiera miejscowości mniejsze i spokojniejsze, bez tłumów turystów i nadmiaru atrakcji, a są to np. Łazy, Poddąbie, Chłapowo, Skowronki czy Pustkowo.

Dlaczego nad morze?

Obóz sportowy nad morzem cieszy się w lecie największą popularnością. Rodzicom zależy aby ich pociechy spędziły swoje wakacje w aktywny sposób. W roku szkolnym dzieci głównie ruszają się tylko na lekcjach wychowania fizycznego. Tylko część rodziców posyła swoje pociechy na dodatkowe zajęcia sportowe. Piękna pogoda, szum fal, śpiew mew zachęcą do tego aby pograć w piłkę na plaży, pobiegać, pospacerować czy też po prostu pobawić się w berka nawet największego leniuszka.  Aktywność w takich okolicznościach to sama przyjemność! Przy okazji można nawdychać się jodu, który bardzo pozytywnie działa na zdrowie.

Cow  programie?

Program obozu sportowego nad morzem jest bardzo zróżnicowany. Na uczestników codziennie czekają nowe, ciekawe zajęcia. Wszystko po to, aby nie zaznały nudy. Oczywiście obóz sportowy nad morzem dla dzieci różni się programem i intensywnością zajęć od tego dla młodzieży.

Obóz sportowy nad morzem dla dzieci ma charakter zazwyczaj ogólnosportowy. Oznacza to, że uczestnicy poznają różne dziedziny sportowe. Jednego dnia grają w siatkówkę plażową, unihokeja, freesbee, koszykówkę a kolejnego próbują swoich sił w całkiem czymś innym jak np. tenis stołowy, slackline,  molky, speedminton, mini golf itp. Jednak są też oczywiście inne dziedziny wyjazdów.

Wybierz ulubiony sport!

Obóz sportowy nad morzem dla młodzieży również może być ogólnosportowy, jednak coraz częściej młodzież decyduje się konkretną formę aktywności jak np. fitness, crossfit, piłka nożna, siatkówka, bieganie, taniec, windsurfing,  karate i wiele więcej.

Niezależnie od grupy wiekowej obozy sportowe nad morzem łączy jedno – dobra zabawa. Obozy te  są tak skonstruowane aby każdy uczestnik wrócił do domu zadowolony i miał ochotę powtórzyć taki wyjazd za rok. Oprócz zajęć sportowych na obozie sportowym nad morzem czekają na dzieci i młodzież zabawy integracyjne, wycieczki, ogniska, karaoke, spacery, kąpiele w morzu, plażowanie, gry terenowe, rozgrywki sportowe i wiele więcej. Wszystko to w towarzystwie przyjaznej, wykwalifikowanej  kadry i rówieśników.

Jakie korzyści dla Twojego dziecka?

Obozy sportowe nad morzem przynoszą mnóstwo korzyści. Dzieci otwierają się na nowe doświadczenia oraz osoby. Poprawiają swoją sprawność ruchową, kondycję, spalają nadprogramowe kalorie, a przy tym są bardzo szczęśliwe. Wyjazd na obóz sportowy nad morzem będzie dla dziecka niepowtarzalną przygodą z której wróci z pięknymi wspomnieniami, nowymi przyjaźniami i możliwe, że nawet z nowymi pasjami sportowymi.

Wakacje powinny być czasem zabawy i radości. Obóz sportowy nad morzem to sposób na atrakcyjny, wesoły i przede wszystkim bezpieczny wypoczynek dziecka. Dlatego warto już wczesną wiosną pomyśleć o rezerwacji najlepszego wypoczynku.

Więcej informacji na: https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/