Hotel przy plaży – niezapomniane wakacje

hotel nadmorski

Im dalej od plaży tym taniej? Nie zawsze. Zresztą, czy myśląc w ten sposób nie lepiej po prostu nie wyjeżdżać nad morze? Ci, którzy chcą naprawdę cieszyć się pełnym jodu powietrzem, ciepłym piaskiem, kojącym widokiem i szumem morskich fal, powiedzą: im bliżej przy plaży, tym lepiej!

Bez względu na to, czy planujemy wyjazd rodzinny czy w gronie przyjaciół. Samotny odpoczynek od zgiełku codziennego życia czy romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Hotel przy plaży to gwarancja maksymalnego wykorzystania uroku nadmorskich wakacji…

Po prostu rodzinny relaks

Wakacyjne plany zwykle powstają z tęsknoty za odpoczynkiem w wymarzonych okolicznościach… przyrody. Dlatego miłośnicy górskich pejzaży czy jezior pełnych ryb z reguły nie jeżdżą nad morze. Chyba że mają małe dzieci, którym chcą pokazać wielką piaskownicę i morski bezkres. Dzieciaki uwielbiają zabawy na plaży! Budowanie zamków z piasku, kopanie dołków, szukanie kamyków i muszelek, puszczanie latawców, gonienie mew… Nawet kiedy woda w morzu jest zimna i nie pozwala na kąpiel, nie ma mowy o nudzie!

Rodzice, którzy postanowili zaoszczędzić i wybrali hotel z dala od plaży, żałują tego już od pierwszego dnia pobytu. Tym bardziej im większa odległość. Pakowanie i transport, szukanie miejsc parkingowych, powroty do hotelu (bo: za mało pieluszek, wody do picia, przekąsek, itd.) potrafią skutecznie popsuć wakacyjny nastrój… Zdecydowanie lepiej uczyć się na cudzych błędach i wybierać hotel oddalony od plaży maksimum 5-10 minut drogi piechotą.

Z przyjaciółmi lub ze sobą

Pokój z widokiem na morze? To luksus, o którym jednak warto pomyśleć planując wymarzony urlop. Poranna kawa połączona z podziwianiem morskiego spektaklu fal to niezapomniane doznanie. Wyciszenie i wspaniały nastrój od samego początku dnia. Z myślą o tych, którzy obawiają się hałasów dochodzących wieczorami z plaży, powstają wysokie hotele, z których okien można podziwiać morską panoramę.

Jeśli jednak zaporowe ceny powstrzymują od wyboru luksusowego drapacza chmur z widokiem na morze – postawmy na doznania słuchowe. Niech szum fal kołysze nas do snu chociaż przez kilka wieczorów w roku! To jeden z najprzyjemniejszych dla ucha dźwięków.

Plażing w gronie przyjaciół jest przyjemniejszy gdy szybko można znaleźć się razem nad brzegiem morza. Szkoda czasu na powroty do hotelu po zapomniany krem do opalania czy górę od bikini. No i po wieczornym ognisku i „nocnych Polaków rozmowach” nad morzem dobrze jest mieć blisko do pokoju, gdzie czeka wygodne łóżko…

Blisko siebie i morza

Pytanie dla zakochanych: co jest bardziej romantyczne? Spacery na plażę czy za rękę, boso, wzdłuż linii brzegowej? To oczywiście kwestia gustu, ale… lepiej mieć wybór! Hotel blisko morza to też zdecydowanie lepsza opcja dla tych, którzy lubią spontaniczne zwroty akcji. Kąpiel w morzu o wschodzie słońca? Dlaczego nie! A może toast schłodzonym szampanem na plaży, chwilę po romantycznej kolacji?

Jedno jest pewne, ukochanej osobie zawsze chcemy zapewnić to, co najlepsze. A wybór hotelu przy plaży jest dowodem na to, że dbamy o cudowne „tu i teraz”. I o niezwykłe wspomnienia z wakacji.

nadmorskiArtykuł powstał przy współpracy z Nadmorski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *