Hostel Wrocław to świetny sposób na kilka noclegów we Wrocławiu

hostel Wrocław

Wrocław z roku na rok staje się coraz popularniejszym miastem. Nic dziwnego, że tak wiele osób szukających atrakcyjnego sposobu spędzania czasu przyjeżdża właśnie tutaj. Pierwszym pytaniem, które sobie zadają przed wyjazdem, czy hostel Wrocław to dobry wybór na noclegi. Jeśli w takim celu przeglądałeś zasoby Internetu, trafiłeś we właściwe miejsce. Bookuj miejsce i ruszaj w podróż, bo jeśli jest w Polsce jakieś miasto wyjątkowe, to musi to być Wrocław. Upewnisz się w tym, kiedy tylko dotrzesz do serca miasta, wspaniałych wysepek, starówki wyglądającej tak idealnie, jak na oglądanych pocztówkach.

Kiedy wsiąkniesz w tłum zawsze energicznych i pełnych pomysłów studentów, cały ten przepych wrażeń na pewno Cię oczaruje. Spędzisz tu kilka dni i nocy i już nie wyzwolisz się spod czaru miasta. Jeszcze zanim wrócisz do domu, już będziesz wiedział, że to jedno z miast w Polsce, do którego przysięgniesz wrócić. Czy można zakochać się w mieście, krok po kroku odkrywające jego tajemnice i zwiedzając przynajmniej część z tego, co niesamowitego do zobaczenia oferuje Wrocław? Przeczytaj ten krótki artykuł, spakuj plecak i ruszaj do Wrocławia – przekonasz się sam.

Hostel Wrocław, z którego tylko krok na wspaniały wrocławski Rynek

Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy, które przychodzi na myśl każdemu zwiedzającemu, jest odwiedzenie słynnego na cały świat wrocławskiego rynku. Jeśli zdecydujesz, że Twoją bazą wypadową będzie hostel Wrocław, od serca miasta będzie Cię dzielił przysłowiowy rzut beretem. Uznawany za jeden z najpiękniejszych rynków w Europie, jest drugim co do wielkości rynkiem w Polsce po Rynku Głównym w Krakowie. Tym, co zwykle najbardziej podoba się odwiedzającym gościom, jest fakt, że to historyczne centrum jest nowoczesną, bardzo zadbaną i starannie odrestaurowaną dzielnicą. Znajdują się tu jedne z najdroższych wrocławskich hoteli, najbardziej tłocznych kawiarni, pubów, sklepów i restauracji.

Pozwól sobie zejść z głównych traktów i wejdź w równoległe ulice biegnące wokół rynku. Prawda, że Ich brukowane nawierzchnie są równie urocze, jak sam rynek? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o otaczających Cię atrakcjach turystycznych Wrocławia, możesz udać się do biura turystycznego Wrocławia lub zapytać napotkanego Wrocławianina. W biurze, które znajduje się całkiem blisko wrocławskiego hostelu Boogie Deluxe, w którym się zatrzymałeś, otrzymasz bezpłatną mapę turystyczną Wrocławia ze wszystkimi szczegółami. Napotkani po drodze ludzie wskażą Ci na niej miejsca i opowiedzą Ci o nich historie, których żaden przewodnik nie zna.

Opuść Hostel Wrocław i spędź trochę czasu na Ostrowie Tumskim

Niektórzy twierdzą, że Wrocław jest tylko dodatkiem do Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta z historią sięgającą X wieku. To jedna z największych atrakcji, jakie każdy turysta powinien mieć na liście rzeczy do zobaczenia we Wrocławiu. Gdy tylko opuścisz Hostel Wrocław i wyjdziesz ze starego miasta, mieniąca się w słońcu Odra będzie Cię kusić, byś odkrył jej drugą stronę. Przejdź, uważnie się rozglądając przez Most zakochanych i przespaceruj się pięknie utrzymanymi brukowanymi uliczkami, na poboczach których zachwycą Cię stare, utrzymane w tradycyjnym stylu lampy gazowe.

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że to jedyne miejsce w mieście i jedno z niewielu na świecie, w którym prawdziwy latarnik co wieczór ręcznie zapala te lampy gazowe specjalną zapalniczką na długim stelażu.

Jeśli teraz spojrzysz przed siebie, Twój wzrok przykuje wspaniała gotycka katedra z jej iglicami. W tym miejscu możesz poczuć, jakbyś cofał się w czasie do minionych wieków. Wrażenie wzmocni się, gdy zobaczysz najstarszy budynek miasta – kościół św. Idziego wraz ze znajdującym się tam Muzeum Archidiecezjalnym i jego wypielęgnowanymi ogrodami i urokliwymi mostami. Nawet XVI wieczny Hostel Wrocław, w którym spędziłeś noc, na pewno nie zrobił na Tobie aż tak dużego wrażenia.

Z wrocławskiego hostelu prosto na wyprawę tropem… krasnoludów

Niezwykłą rzeczą, którą w realnym świecie można zrobić tylko w stolicy Dolnego Śląska, jest wyprawa łowiecka na poszukiwanie krasnali. Polowanie na krasnale to jedna z najlepszych wrocławskich aktywności, która każdemu odwiedzającemu Wrocław turyście bardzo się podobała. Być może nie wiesz, że Wrocław jest domem dla ponad 350 krasnoludów, których posągi znajdują się w najbardziej niezwykłych miejscach, w jakich mógłbyś się ich spodziewać. Są symbolem pokojowego oporu w ramach ruchu solidarnościowego przeciwko reżimowi komunistycznemu. Ruch ten nosił nazwę Pomarańczowej Alternatywy. Dziś polowanie na krasnoludy to jedna z atrakcji Wrocławia. Nie są trudne do znalezienia, jeśli masz mapkę pomagającą je znaleźć.