5 rzeczy, które musisz wiedzieć o magazynach samoobsługowych

magazyny samoobsługowe

Wynajem magazynów samoobsługowych to popularna usługa adresowana do klientów komercyjnych oraz prywatnych. Jest to dynamicznie rozwijający się sektor rynku magazynowego w Polsce – co więc warto wiedzieć na ten temat?

Wielofunkcyjność

Jedną z największych zalet magazynów samoobsługowych jest wielofunkcyjność. Doskonale sprawdzają się one np. jako miejsce do przechowywania sprzętu sportowego i turystycznego, rodzinnych pamiątek, rzeczy osobistych, firmowych dokumentów czy jako przechowalnia mebli. Warszawa oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie obecnie w Polsce można skorzystać z samoobsługowych boksów.

Małe powierzchnie

Magazyny samoobsługowe dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o metraż. Najmniejsze mają powierzchnię 1 m kw., która w wielu przypadkach okazuje się w zupełności wystarczająca. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć znacznie większy boks – nawet powyżej 20 m kw., niemniej z tej opcji korzystają zwykle firmy.

Atrakcyjne stawki

Przystępne ceny to następna przesłanka przemawiająca na korzyść magazynów samoobsługowych. Średnia stawka krajowa wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc za magazyn o powierzchni 1 m kw. Ostateczna cena zależy od lokalizacji boksu oraz jego powierzchni i długości najmu. Niemniej opłaty są na tyle przystępne, że na wynajęcie magazynu mogą sobie pozwolić osoby dysponujące skromniejszym budżetem.

Krótki termin najmu

Magazyn samoobsługowy można wynająć nie tylko na długi termin, chociaż z ekonomicznego punktu widzenia to się najbardziej kalkuluje. Firmy działające w tej branży dość elastycznie podchodzą do konstruowania umów, starając się wychodzić naprzeciw realnym potrzebom klientów. W Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 7 dni – jest to świetna opcja dla najemców, którzy potrzebują magazynu na krótki czas.

Uproszczone formalności

Wynajem magazynu samoobsługowego jest pod kątem formalnym maksymalnie uproszczony. Klient podpisujący umowę jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu i terminowego uiszczania opłat.