Zakopane – jak dojechać, co robić i gdzie nocować?

Zakopane

Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Położone mniej niż 2 godziny jazdy od Krakowa, jest miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić! Nie musisz być doświadczonym turystą, aby wybrać się na wycieczkę do Zakopanego. W rzeczywistości nie musisz być w ogóle sprawny fizycznie. W mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, które są idealne dla osób podróżujących z dziećmi, niepełnosprawnych lub po prostu dla tych, którzy nie chcą się męczyć podczas urlopu. Zanim przejdziemy do najlepszych rzeczy do zrobienia w Zakopanem, pozwól nam dać ci szybkie wprowadzenie do miasta.

Zakopane dosłownie oznacza zakopane. Dlaczego? Ponieważ zimą to miasto jest dosłownie zasypane śniegiem! Kiedy w innych częściach Polski pada deszcz, możesz być pewien, że w Zakopanem jest śnieg. Pierwsze płatki śniegu widoczne są na przełomie października i listopada, ostatnie w kwietniu. Wysoko w górach śnieg nigdy nie topnieje, więc w zasadzie można go oglądać przez cały rok.

Jak dojechać do Zakopanego?

  • Z Warszawy do Zakopanego

Zakopane znajduje się zaledwie 6 godzin jazdy samochodem od stolicy Polski. Możesz wybrać autobus lub pociąg z Warszawy do Zakopanego.

  • Z Krakowa do Zakopanego

Zakopane znajduje się zaledwie 1,5 godziny jazdy samochodem od Krakowa. Możesz tam dojechać samochodem, autobusem, pociągiem lub zarezerwować wycieczkę z prywatnym kierowcą.

  • Z innych części Polski

Do Zakopanego można dojechać autobusem lub pociągiem z prawie każdego miasta w Polsce.

Najlepsze rzeczy do zrobienia w Zakopanem

Każdy znajdzie coś dla siebie w Tatrach. Pogoda w Zakopanem jest przeważnie zimna, więc zabierz ze sobą kurtkę bez względu na to, co robisz! Jeśli uwielbiasz sporty zimowe, to szczególnie polecamy przyjazd do Zakopanego i jazdę na nartach!

Wybierz się na trekking w Zakopanem

Oto najpopularniejsze góry i doliny do uprawiania turystyki pieszej w Zakopanem. W zależności od tego, jak długo będziecie w mieście, możecie wybrać jedną, dwie lub nawet wszystkie trasy.

  • Gubałówka (1 126 m n.p.m.)

Gubałówka jest bardzo łatwą do zdobycia górą. Na szczyt możesz dostać się pieszo lub kupić bilet na kolejkę gondolową. Na Gubałówkę dostaniesz się bezpośrednio z Krupówek (głównej ulicy) w Zakopanem, zimowej stolicy Polski.

  • Morskie Oko (1 395 m n.p.m.)

Morskie Oko zostało uznane za jedno z najpiękniejszych jezior na świecie przez The Wall Street Journal. Dotarcie na szczyt jest bardzo proste. Bezpośrednio do jeziora prowadzi asfaltowa droga. Można wejść na nią pieszo lub przejechać się konnym powozem.

  • Dolina Pięciu Stawów, Czarny Staw, Wodogrzmoty Mickiewicza, Rysy (1.583- 2.499 m n.p.m.)

Wszystkie te szczyty w paśmie górskim znajdują się nad Morskim Okiem. Rysy są najwyższym szczytem w Polsce. Nie wybieraj się tam, jeśli nie jesteś wystarczająco sprawny fizycznie! Wejście na szczyt jest naprawdę trudne i niebezpieczne.

  • Kasprowy Wierch (1 987 m n.p.m.)

Kasprowy Wierch to świetna góra do wędrówek. Jeśli nie lubisz się męczyć, możesz skorzystać z kolejki linowej, aby dostać się na szczyt. Zimą jest to zdecydowanie najlepsze miejsce na snowboard i narty w Zakopanem!

Nocleg w Zakopanem — co wybrać?

Jeżeli zależy Ci, aby po męczącym dniu górskich wędrówek, zrelaksować się w wysokiej jakości hotelu, to polecamy Ci JLS apartamenty w Zakopanem – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/.