Wypoczynek w Lublinie

Lublin

Jeżeli poszukujesz ciekawego miejsca, w którym zwiedzisz lokalne atrakcje, a przy okazji będziesz chciał zobaczyć prawdziwą starówkę, to Lublin będzie dobrym wyborem. Mnogość atrakcji, miejsc do zwiedzania oraz świetna baza hotelowa, sprawią że ten wyjazd z pewnością zaliczysz do udanych.

Wybór hotelu, czyli gdzie się zameldować

Pierwsze o czym powinniśmy pomyśleć, jeżeli planujemy wyjazd do danego miejsca, powinien być nocleg. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch turystyczny jest wzmożony. 

Chcąc zatrzymać się w Lublinie, możemy wybierać spośród hosteli i hoteli. Warto zatem wybrać taki, z którego będziemy zadowoleni.

Z racji, że wakacje trwają tylko przez krótką chwilę w roku, można zaszaleć. Jeżeli chcemy zaszaleć z rozsądkiem, to warto zastanowić się nad wyborem Hotelu Alter w Lublinie, który jest jedynym pięciogwiazdkowym hotelem w mieście!

Co ciekawe, nie oznacza to, że pobyt tam kosztuje majątek. Biorąc pod uwagę wysoki standard pokoi, restaurację i hotelowe SPA znajdujące się na terenie hotelu, można zostać miło zaskoczonym, że wykupienie pobytu w takim miejscu, nie oznacza pochłonięcia znacznej części budżetu na wyjazd.

Dodatkowo biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z COVID-19, hotel Alter wdrożył bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa, związane z zabezpieczeniem gości w trakcie ich pobytu.

Skoro mam gdzie spać, to gdzie się wybrać?

Jeśli wybrałeś hotel Alter, to zdecydowanie powinieneś skierować swoje kroki w kierunku Starego Miasta. Prócz możliwości podziwiania architektury starego Lublina, przejścia po wybrukowanej ścieżce oraz możliwości zwiedzenia wnętrza bramy krakowskiej, możemy przycupnąć w wielu urokliwych kawiarniach, które rozsiane są wokół deptaku. Warto czasem spojrzeć poza to co widać na pierwszy rzut oka, gdyż wiele ciekawych i klimatycznych lokali kryje swe wejścia w rozmaitych bramach i przejściach.

Skoro już zmierzamy w tym kierunku, grzechem byłoby nie odwiedzić Lubelskiego Zamku. Przestępując jego próg, możemy zwiedzić muzeum i eksponaty,które zostały tam zgromadzone, a także lepiej poznać historię miasta zwanego potocznie “kozim grodem”. Zachęcamy również do odwiedzenia innych muzeów, które znajdziecie na terenie Lublina.

Można także zapisać się na zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem. Dzięki temu mamy pewność, że zostaną nam zaprezentowane największe atrakcje w Lublinie. Świetni gawędziarze jakimi są piloci lokalnych wycieczek, pozwolą na zanurzenie się w historii, która na zmianę przeplata się faktami historycznymi i legendami, jak chociażby tej o “czarciej łapie”.

Atrakcji w Lublinie można znaleźć jeszcze więcej, ale nie chcemy wszystkiego zdradzać. Zatem pozwól zaskoczyć i zachwycić się Lublinowi, a na pewno wrócisz tu jeszcze nie raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *