Wczasy i noclegi nad morzem

wczasy nad morzem

Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane wczasy, to koniecznie wyjedź nad polskie morze. Bałtyk zachwyca nieustannie, bo oprócz solidnej dawki jodu i malowniczych krajobrazów ze wschodzącym i zachodzącym słońcem w tle, oferuje o wiele więcej.

Urokliwe miejsce nad Bałtykiem

Bałtyk od zawsze kojarzy się z długimi wieczornymi spacerami, błogim plażowaniem i złotym, gorącym piaskiem. Nie można też zapomnieć o kąpielach w morzu i działający pro zdrowotnie jodzie. Niektórzy przemierzają setki kilometrów, aby znaleźć się chociaż na kilka dni, czy nawet na weekend w nadmorskiej miejscowości i posmakować tego niezwykłego klimatu. Gdzie warto spędzić urlop i wczasy nad morzem? Jaką miejscowość wybrać?

Wśród uroczych miast i miasteczek trzeba koniecznie wymienić Międzyzdroje, przyciągające wciąż nowych turystów i tych, którzy byli tu wiele razy. Malownicze tereny ulokowane na wyjątkowej wyspie Wolin to także wspaniały mikroklimat z solanką i borowiną, z których korzysta się w obfitości. Wspaniała obsługa, smaczne jedzenie i moc atrakcji, którym nie można się oprzeć. W Międzyzdrojach liczba przytulnych pensjonatów i hoteli jest naprawdę imponująca.

Imprezy i atrakcje turystyczne

W Międzyzdrojach na pewno nie będziesz się nudzić. Wakacje nad morzem to nie tylko plażowanie i smaczne jedzenie, ale też nie brakuje tu także cyklicznych imprez i różnych eventów, które dostarczają sporo dobrej zabawy. Oferta kulturalna miasta jest bardzo bogata, dlatego w sezonie można spotkać się z tłumami ludzi, którzy chętnie z niej korzystają. Po obiedzie można więc wybrać się na imprezę lub ciekawe wydarzenie artystyczne a następnie pójść na romantyczny spacer po Wolińskim Parku Narodowym. Park ten to oaza ciszy i naturalnego piękna, najciekawsze odcinki polskiego wybrzeża klifowego oraz unikatowa fauna i flora. 11 hektarów lasów, wzniesień, plaża to wyjątkowa uczta dla ciała i cucha, obok której nie można przejść obojętnie. Dużo atrakcji znajdą tutaj dla siebie także najmłodsi, którzy mogą zobaczyć np. Zagrodę Pokazową Żubrów czy woliera z orłem bielikiem.

I jeszcze więcej…

Jakby komuś znudziło się wędrowanie po Parku, ma do wyboru trzy szlaki turystyczne, rozpoczynające się przy jego bramie. Piaskowa Góra, turkusowe jezioro czy Gosań, to tylko kilka propozycji turystycznych, z których żal nie skorzystać. Również nie można omijać w swoich planach wycieczkowych zabytkowej części miasta. Zabytkowe wille i inne historyczne akcenty można zawsze podziwiać, niezależnie który raz jest się w Międzyzdrojach.

Wakacje nad morzem są czasem niezapomnianym, dlatego zanim pojedziesz na kilka dni odpoczynku, pomyśl, gdzie się chcesz zatrzymać. Każda miejscowość to oddzielna historia, którą czyta się zawsze z niekłamana fascynacją.