Tani dojazd do Chorwacji z Krakowa? Postaw na autokary i busy

Chorwacja

Na trasie Chorwacja – Kraków można skorzystać z różnych opcji dojazdu. Gdy liczy się cena, najlepsza opcja to transport drogowy.

Na wakacje, spotkanie czy też na imprezę sportową – do Chorwacji można wybrać się w różnych celach. Gdy także planujesz taką podróż, dojazd do Chorwacji z Krakowaw najniższej cenie zapewniają kursujące na tej trasie autokary i busy.

Chorwacja – Kraków – samolotem czy autokarem?

Na znacznych odległościach najtańszy transport zapewniają samoloty. Dostępne są one również na trasie z Chorwacji do Krakowa. Niestety, głównym minusem tego typu podróży jest ich spora cena. Ceny biletów lotniczych do miast jak Dubrownik, Split czy Zagrzeb najczęściej wynoszą od około 800 do nawet 2000 złotych.

Znacznie tańszą opcją jest dojazd do Chorwacji z Krakowa transportem drogowym, czyli autokarami oraz busami. W tym przypadku cena w jedną stronę wynosi od około 390 złotych, dlatego jest nawet kilkukrotnie niższa niż w przypadku podróży lotniczej.

Oczywiście, dojazd do Chorwacji z Krakowa autokarem albo busem ma jeden główny minus, a mianowicie czas dojazdu. Trzeba przygotować się na podróż trwającą około 22 godzin. Podróże jednak planowane są tak, aby większość z nich odbywała się nocą, dlatego są one również bardziej komfortowe dla podróżników.

Tanie autokary i busy na trasie Chorwacja – Kraków

Na trasie Chorwacja – Kraków regularnie kursują autokary i busy należące do wielu przewodników, dlatego dojazd do Chorwacji z Krakowa nie jest na ogół skomplikowany do organizacji.

Zakupienie biletów jest również możliwe online, jednak nie jest ono tak złożone jak w przypadku usług świadczonych przez linie lotnicze. Nie ma także potrzeby zgłaszania się na dworzec czy przystanek ze znacznym wyprzedzeniem i nie trzeba przechodzić specjalnej odprawy. Co więcej, pojazd może podjechać w umówione wcześniej miejsce. To powoduje, że dla wielu osób, które mieszkają z dala od lotnisk, dojazd do Chorwacjiautokarem czy busem jest bardziej korzystną opcją.

Ile kosztuje dojazd do Chorwacji z Krakowa?

Jak wspomniano wcześniej, dojazd do Chorwacji z Krakowa to zwykle cena rozpoczynająca się od około 390 zł w jedną stronę. W przypadku zakupu biletów w obie strony można uzyskać dodatkowe rabaty. Są one także dostępne dla osób, które kupują bilety online.

Z dokładnymi ofertami biletów można zapoznać się bliżej na stronach internetowych przewoźników. Tam także można przeprowadzić szybką rezerwację online, żeby mieć pewność, że w wybranym dniu będzie można rozpocząć swoją podróż do Chorwacji. Udanego wyjazdu!