Rymanów-Zdrój – beskidzkie uzdrowisko w sam raz na weekend

Rymanów

Od czasu do czasu warto jest zrobić sobie kilka dni wolnego od pracy i wyjechać za miasto. Gdzie warto zaszyć się na weekend, gdy w grę wchodzi region Podkarpacia? Godnym polecenia miejscem zdecydowanie jest Rymanów Zdrój, czyli mała uzdrowiskowa miejscowość w Beskidzie Niskim. Jakie są główne atrakcje okolicy i gdzie warto się zatrzymać?

Rymanów-Zdrój i jego atrakcje

Ta niewielka uzdrowiskowa wieś położona w powiecie krośnieńskim ma wiele cech poszukiwanych wśród zapracowanych turystów z dużego miasta. Przede wszystkim w Rymanowie-Zdroju można odnaleźć spokój i kameralną atmosferę, których próżno szukać w popularnych górskich kurortach. Miejscowość jednak pracowała na swój ugruntowany status od wielu stuleci — leczyło się tu wielu słynnych Polaków, w tym m.in. Stanisław Wyspiański.

Rymanów-Zdrój jest znany ze swoich wód mineralnych o dobroczynnym wpływie na szereg różnych dolegliwości, w tym na problemy oddechowe. Miejsce słynie również ze swoich szlaków górskich, przez wieś przechodzi m.in. Główny Szlak Beskidzki, którym dotrzeć można do pobliskiego Iwonicza-Zdroju. Informacje dodatkowe – https://www.rymanowzdroj.net/.

Kto powinien odwiedzić Rymanów-Zdrój?

Jest kilka typów turystów, którym szczególnie można polecić wizytę w tym uzdrowisku. Przede wszystkim są to:

  • Osoby nastawione na turystykę niekonwencjonalną, poznawanie mniej znanych miejscowości turystycznych – Rymanów Zdrój jest idealną destynacją dla tej grupy podróżników. Miejsce jest bardzo kameralne, nastawione na jakość, nie na ilość atrakcji. Jest też położone wśród pięknych okoliczności przyrody
  • wielbiciele turystyki górskiej i lekkiego trekkingu — okoliczne szlaki nie są bardzo wymagające i przypadną do gustu nawet tym turystom, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z górami
  • miłośnicy jazdy na rowerze — prócz szlaków górskich, okolica jest też bogata w szlaki rowerowe. Przez miejscowość przebiega m.in. liczący 31 km rowerowy szlak etnograficzny

Noclegi w Rymanowie-Zdroju – gdzie się zatrzymać?

Jak na niedużą miejscowość, Rymanów-Zdrój posiada rozbudowaną bazę noclegową, na którą składają się głównie kwatery prywatne i agroturystyki. Turyści, których interesują noclegi w centrum Rymanowa Zdroju, znajdą tu również pensjonaty ze strefą SPA i wszelkimi udogodnieniami dla gości. Co istotne, ceny zakwaterowania w tej okolicy należą do bardzo przyjaznych, dzięki czemu uzdrowisko warto odwiedzić dysponując nawet niewielkim budżetem.

Okolica jest polecana rodzinom z dziećmi, ale także osobom starszym, które szukają spokojnego miejsca na aktywny wypoczynek, wśród otoczenia malowniczych wzgórz i lasów.