Męska bielizna termoaktywna: jak wybrać?

bielizna termoaktywna

Męska bielizna termoaktywna jest niezastąpionym elementem w garderobie osób, które lubią aktywność fizyczną. Sprawdza się w każdej dyscyplinie sportowej, spełniając ważne zadania, do których należy głównie utrzymywanie stałej temperatury ciała, izolacja od czynników atmosferycznych, a także odprowadzanie wilgoci. Przeglądając oferty sklepów, w których znajduje się odzież termoaktywna, można się pogubić, ponieważ wybór jest naprawdę spory. A zatem na co zwrócić uwagę i na jaki rodzaj bielizny termoaktywnej postawić?

1. Męska bielizna termoaktywna: materiały

2. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży termoaktywnej?

3. Na jaki rodzaj bielizny termoaktywnej postawić?

Odzież termiczna / bielizna termiczna to twój “must have”? A zatem dobrze trafiłeś, bo dziś przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, próbując rozstrzygnąć, jak znaleźć idealną bielizną termoaktywną.

1. Męska bielizna termoaktywna: materiały

Na początek warto podkreślić, że choć terminy “bielizna termiczna” i “bielizna termoaktywna” często stosowane są wymiennie, w rzeczywistości nie jest to dokładnie ten sam typ wyrobów. Bielizna termiczna męska to właściwe każdy typ bielizny, którego zadaniem jest ochrona ciała przed chłodem oraz utrzymanie optymalnej temperatury. Może jednak nie zapewniać odpowiedniej wentylacji oraz odprowadzania wilgoci. Z tego powodu, jeśli uprawiamy sport na świeżym powietrzu, zamiast bielizny termicznej lepiej wybrać tę termoaktywną.

Bielizna termoaktywna męska dobrze izoluje od chłodu i czynników zewnętrznych, a jednocześnie potrafi  zapewnić odpowiednią wentylację oraz odprowadzanie wilgoci. Dlatego bielizna termoaktywna męska doskonale się sprawdzi podczas aktywności fizycznej. To wybór numer jeden dla sportowców.

Jeśli chodzi o dobór bielizny termoaktywnej, jedną z kluczowych kwestii jest materiał, z którego została wykonana bielizna termoaktywna. Oto trzy najpopularniejsze opcje:

  • Poliester — materiał o świetnych właściwościach odprowadzania wilgoci. Często wykorzystywany podczas produkcji topów sportowych oraz staników.
  • Poliamid — materiał wyróżniający się wysoką elastycznością. Często wykorzystywany podczas produkcji bielizny termoaktywnej.  
  • Spandex — materiał o świetnej elastyczności. Również często wykorzystywany w produkcji tego typu bielizny.

2. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży termoaktywnej?

W tym przypadku materiał odgrywa kluczową rolę. Odzież termoaktywna zakładana jest bezpośrednio na skórę, która jest bardzo wrażliwa. Niewłaściwie dobrany materiał może doprowadzić do podrażnień skóry. Ale warto wziąć pod uwagę także inne kwestie, takie jak technologia, w jakiej odzież termiczna jest produkowana. Bezszwowe łączenie paneli lub tzw. body mapping to gwarancja wysokiego komfortu użytkowania. To rozwiązanie nie powoduje otarć podczas uprawiania sportu, dodatkowo ułatwia odprowadzanie wilgoci w miejscach, gdzie najmocniej się pocimy.

Podczas zakupu zwracajmy również uwagę na odpowiedni rozmiar i fason. Obcisły krój zwiększy właściwości termoaktywne i doskonale dopasuje się do męskiej sylwetki.

3. Na jaki rodzaj bielizny termoaktywnej postawić?

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj bielizny termoaktywnej wybrać, odpowiedź brzmi: to zależy od tego, w jakim celu kupujesz bieliznę termoaktywną. Podczas ćwiczeń na siłowni sprawdzi się bezrękawnik, który nie będzie krępować ruchów, ale zapewni wentylację podczas wysiłku i odprowadzi wilgoć. Krótko mówiąc: będzie niczym druga skóra.

Do spędzania czasu na świeżym powietrzu lepsza będzie koszulka termoaktywna (zerknij np. tutaj: evertrek.pl/meska-bielizna-termoaktywna-krotki-rekaw.