Jak znaleźć tanie noclegi dla pracowników?

tanie noclegi

W trakcie projektów wyjazdowych, pracodawcy powinni przywiązywać dużą wagę do warunków w jakich śpią i regenerują się pracownicy. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia efektywności i jakości wykonywanej pracy. W jaki sposób znaleźć tanie i komfortowe noclegi? Czym powinny charakteryzować się kwatery pracownicze i na co zwracać szczególną uwagę?

Tanie noclegi w bliskiej odległości dużych miast

Pierwszą i najistotniejszą wskazówką jest szukanie noclegów dla pracowników w niedalekiej odległości dużych aglomeracji miejskich. Z oczywistych względów doba noclegowa w dużych miastach jest zdecydowanie droższa. Co ciekawe, nie zawsze wyższa cena odzwierciedla wysoką jakość. Niekiedy jest związana np. z lokalizacją blisko atrakcji turystycznych. Z reguły do pobliskich miejscowości prowadzi dobrej jakości droga, dzięki której można dostać się do nich w krótkim czasie. Tanie noclegi poza miastem przeważnie wyróżniają się zdecydowanie wyższym standardem niż te w centrach miast. Ponadto można liczyć na bezpłatne miejsce parkingowe oraz darmowy dostęp do szybkiego internetu.

Tanie noclegi – sprawdzone metody na szukanie okazji

Aby znaleźć komfortowe noclegi dla swoich pracowników w atrakcyjnej cenie, warto wpisać w dowolną wyszukiwarkę frazę „noclegi pracownicze + nazwa miejscowości”. Wówczas wyświetlą się hotele, pensjonaty i kwatery pracownicze, które nie zawsze są widoczne w popularnych serwisach rezerwacyjnych. Nierzadko możemy znaleźć pokoje z łazienką, a nawet telewizorem w bardzo przystępnych cenach. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy w projekcie bierze udział kilkunastu pracowników.

Czym jeszcze powinny wyróżniać się kwatery pracownicze?

W trakcie wyboru noclegów dla swoich pracowników, warto wziąć pod uwagę także odległość od najbliższego sklepu. W większej grupie zawsze pojawia się potrzeba kupienia wody, żywności lub innych produktów, dlatego ważne jest aby sklep znajdował się jak najbliżej obiektu noclegowego. Kolejną kwestią jest bliskość restauracji, w której można zamówić m.in. posiłki na wynos. Warto także sprawdzić czy do danego miejsca noclegowego można swobodnie dojechać komunikacją miejską. Nie wszyscy pracownicy dysponują samochodami, dlatego dojazd środkami publicznymi jest bardzo ważny. Podsumowując, tanie noclegi niekoniecznie muszą oznaczać niski komfort. Wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach kwatery pracownicze poza dużymi miastami wyróżniają się wysokim standardem, za który trzeba zapłacić niewygórowaną cenę. Wystarczy tylko zrobić dobre rozeznanie rynku, a z pewnością znajdzie się ofertę dopasowaną do swoich wymagań.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Magnes Noclegi z Rokietnicy.