provincesReklama

Oferty noclegowe z terenu całej Polski
Pogoda na dziś i jutro


Beskid Śląski


        W skład Beskidu Śląskiego wchodzą m.in. Wisła, Szczyrk, Ustroń, Istebna, Brenna. Są to miejscowości, które każdego roku ściągają setki tysięcy turystów. Malownicze, górskie krajobrazy zapierają dech w piersiach.

        Wisła jest położona w samym sercu Beskidu, wśród malowniczych łagodnych wzgórz, pokrytych przez las mieszany, w dolinie trzynastu potoków. Miasto liczy 16 tysięcy mieszkańców. Wisła jest wielowyznaniowa, z przewagą protestantów (50 % ludności jest członkami Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego, a 30% to katolicy). Dzięki temu jest możliwość odwiedzenia klasycystycznego kościoła z 1838 roku znajdującego się w centralnej części miasta.

        Jeżeli jesteś entuzjastą górskich wędrówek i miłośnikiem przyrody to miasto Wisła czeka na Ciebie otworem. Istnieją tu ciekawe trasy trekkingowe prowadzące na Stożek Góry ( 978 m n.p.m.) i do Salmopolu z drogi prowadzącej z Wisły do Szczyrku. Najbardziej spektakularne atrakcją to Kaskady Rodła (Biała Wisełka ). Występuje tutaj część szlaku do Baraniej Góry (1220 m n.p.m), gdzie wędrowcy mogą podziwiać Czarną Wisełkę) i strumień Malinka. Mniej chętni turyści mogą wybrać się na wycieczkę do Czantorii w Ustroniu (wyciąg krzesełkowy jest dostępny w obu kierunkach ). Istnieje także letni tor saneczkowy na stoku góry, z której mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli .Miasto oferuje również wiele możliwości, aby nie stracić w formy. Należą do nich : odkryty basen ze zjeżdżalnią, korty tenisowe, boiska i stadion .Sławę i wzrost popularności Wisły zawdzięcza sie skoczkowi narciarskiemu Adamowi Małyszowi. W jego rodzinnym mieście, nadal trwa " Małyszomania ". Małysza możemy spotkać wszędzie - na długopisach, brelokach, koszulkach, szalikach czy pocztówkach. Uśmiecha się z plakatów oraz obrazów wyświetlanych przez ulicznych sprzedawców. Niektórzy przybywają z odległych stron po prostu aby wyśledzić swojego idola.         Na przełomie lipca i sierpnia , Wisła zaczyna śpiewać , tańczyć , grać i bawić się . Wszystko to w rytm góralskiej muzyki z różnych stron świata . Miasto posiada również tydzień Kultury Beskidzkiej jedno z największych imprez folklorystycznych w Europie. Uczestnicy nie tylko z pobliskiego Słowacja bądź Czechy , ale także z tak egzotycznych miejscach, jak Meksyk , Turcja i Angoli . Festiwal przyciąga rzesze turystów , nie tylko miłośników folkloru.

         Kolejnym Wspaniałym miastem Beskidu Śląskiego południowej Polski jest Szczyrk. Położony jest w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, 15 km na południe od Bielska-Białej i 17 km od Żywca. Miasto leży na wysokości 460-600 m n.p.m. w dolinie rzeki Żylica .Od północy jest otoczony przez Górę Klimczok i od południa przez Górę Skrzyczne. Występujący klimat jest przejściowy między wilgotnym morskim Europy Zachodniej i suchym Europy Wschodniej. Jej główne cechy to jego czyste górskie powietrze, słońce i wysokie poziomy wilgotności, co korzystne wpływa na osoby z problemami układu oddechowego i choroby serca.

         Szczyrk jest jednym z najbardziej popularnych miejscowości narciarskich w kraju. Z ponad 60 km dobrze utrzymanych tras zjazdowych obsługiwanych przez 30 wyciągów narciarskich, oferuje warunki do uprawiania narciarstwa, które są porównywalne do wiodących ośrodków europejskich. W granicach miasta znajduje się Góra Skrzyczne ( 1257 m n.p.m ), mnajwyższy szczyt Beskidów Śląskich Dla spacerowiczów, chcących zaszaleć proponujemy góry: Skrzyczne i Klimczok (1257 m i 1119 m n.p.m.). Trasy zaczynają się od centrum miasta , a oba spacery są łatwe i mają widok na okoliczne szczyty górskie, które są po zachwycające. Można również dostać się na Skrzyczne po przez kolejkę linową lub wyciągiem krzesełkowym. Otwarty przez cały rok, wyciąg krzesełkowy należy do głównych atrakcji. Podczas jazdy prawie 30 minut na szczyt można podziwiać zadziwiającą panoramę Beskidu Śląskiego. Ponadto góra Skrzyczne jest bardzo popularnym miejscem do uprawiania paralotniarstwa. W centrum miasta możemy podziwiać XXVIII - wieczny drewniany kościół św. Jakuba. Oprócz kościoła, zwiedzający mogą zobaczyć kilka ocalałych will sprzed II wojny światowej.
ZAPRASZAMY !!!


Noclegi w Beskidach

Ciekawe oferty kwater, apartamentów, hoteli, domków i innych obiektów noclegowych w Beskidzie Śląskim. Na naszej stronie łatwo znajdziesz tani nocleg lub też zareklamujesz swój obiekt. Portal kwaterynoclegi.pl oferuje właścicielom kwater w miejscowościach Beskidu Śląskiego wiele różnych opcji promowania ich obiektów. Wyszukaj w bazie oferty z popularnych miejscowości wakacyjnych takich jak:
Wisła, Ustroń, Szczyrk, Istebna, Brenna


Strona główna | Szukaj noclegu | Dodaj obiekt | Oferta | Pomoc | Regulamin | Kontakt

Kopiowanie, powielanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w serwisie jest zabronione.
© Wszelkie prawa zastrzeżone www.kwaterynoclegi.pl 2009.